Wpis z mikrobloga

Ale jaja, juz sa protesty i podpisywanie petycji i wysylanie do firm zajmujacych sie sieciami neuronowymi zeby zaprzestali natychmiast je rozwijac, w tym elon musk. I wiecie co? Jestem po ich stronie. Juz teraz jest przesyt informacji dzieki temu ze kazdy moze publikowac wszystko co chce w internecie. Juz teraz jest pisane tyle ksiazek, produkowane tyle muzyki, robienie tyle grafik, a jak powszechne stana sie generatory jak midjourney, chatgpt dla innych rzeczy to bedzie juz calkowity spadek wartosci. Zrobi sie taka inflacja ale w grafice, copywriteingu, nauce matematyki i w sumie w kazdej rzeczy ktora mozna zrobic cyfrowo, ze ludzie beda kompletnie bezuzyteczni. Ludzie ktorzy mieli np jeden powod do zycia go straca. Wiem ze tutaj wiele ludzi #!$%@? ze jezu forliarzu co ty #!$%@? ai bedzie tylko narzedziem i bedzie pomagac, no na razie moze tak, za 5 lat tez moze tak, ale za 15 lat przy ciaglym rozwoju algorytmow to bedzie juz w ogole kosmos, a powstanie general super intelligence jest nieuniknione. W szachach juz dawno komputery sa najlepsze i jakos szachistom pracy nie zabraly, ale jak bedzie z innymi dziedzinami to nie badzcie tacy pewni

#informatyka #datascience #siecineuronowe #cnn #matematyka #programowanie #ai #sztucznainteligencja #machinelearning
  • 5
@Lawsuit: Rozwój AI jest nieunikniony, żadna petycja tego nie zatrzyma z prostej przyczyny, to jest wyścig jak po broń nowej generacji. Chodzi mi o to, że ciągła walka z tym odbierze tylko tym ludziom radość z życia. Umieranie za sprawę, która jest z góry przegrana. Pewne rzeczy trzeba zaakceptować i nauczyć się żyć w takim świecie jaki on będzie. Nowym pokoleniom przyjdzie to łatwiej. Myślę, że świat w najbliższych 50 latach
@Lawsuit Ludzie na początku bali się ognia, do dzisiaj na niektórych wioskach zabitych dechami starsi i niewykształceni pewnie i czarnoskórych, bo czarny jak diabeł, a powód jest jeden... Strach przed nieznanym zakorzeniony głęboko w naszej naturze. Jeżeli ktoś wykonuje pracę, którą łatwo zastąpi AI, niech zacznie wykonywać bardziej społecznie użyteczną. Jeżeli jakieś zawody rzeczywiście zaczną zanikać, co jest nieodłączną częścią rozwoju to i tak wygenerują się nowe możliwości. Jak ktoś uważa, że
Ludzie ktorzy mieli np jeden powod do zycia go straca


@Lawsuit:
Dla każdego normalnego człowieka powodem do życia jest ruchanie.
Jestem za tym, żeby wszystkie prace robił chatgpd a ludzie się tylko ruchali.