Wpis z mikrobloga

Jak można interesować się tematem #wojna #ukraina #rosja i nie znać cyrylicy? XD przecież można jej się nauczyć w pół godziny za pomocą neta czy nawet z paczki przeszmuglowanych fajek XD Potem wychodzą kwiatki jak np jakieś bajzedmany co nic nie kumają i bajdurzą, że np wagnerowiec Prigożyn nagadał coś z kimś na Putina, a nawet nie o tego Prigożyna chodziło i prosi na tagu o tłumaczenie XD
  • 26
@kochamcovid: nie, cyrylica to ukraiński alfabet. moskowianie nie mieli jak pisać, więc go pożyczyli, a teraz uważają za swój. sztuczny kraj bez historii, uczciwie spisanej.
@manjan: No to mówię, że Ukraińcy używają cyrylicy, Rosjanie też używają. Nigdzie nie sugerowałem kto ją stworzył, ale tak ogólnie to nie, to nie Ukraińcy ją stworzyli XD. Turcy używają alfabetu łacińskiego, czy to w jakikolwiek sposób sugeruje, że to Turcy go stworzyli?
Tak. Skąd wniosek, że mógłbym nie wiedzieć? Nie są to też jakieś ogromne różnice.


@kochamcovid: są znaczące. Na tyle znaczące, że łatwo odróżnić którym alfabetem ktoś się posługuje.

Poza tym jesteś marnym trollem. Nie trzeba znać cyrylicy by interesować się tematem Ukrainy.
@missioncritical: No łatwo odróżnić, ale uwaga, na tyle małe, że jak się zna rosyjska, to da się ukraińską ogarnąć w kilka minut, i odwrotnie. Nie jestem żadnym trollem. Nie trzeba znać, ale to trochę tak, jakby lubić słuchać radia będąc głuchym xd
Nie trzeba znać, ale to trochę tak, jakby lubić słuchać radia będąc głuchym xd


@kochamcovid: głupszego porównania nie mogłeś wymyślić XD. Deepl, Google Translate, a ten będzie gadał, że trzeba znać obcy alfabet żeby śledzić wiadomości z Ukrainy.
@missioncritical: No móc to można, ale to nie świadczy o takiej osobie dobrze. Niektóre bajzedmany żyją tematem 24/7 a nie chce im się użyć tłumacza, tak samo poświęcić godzinę na naukę cyrylicy, co dałoby ułatwiony dostęp do informacji na ważny dla nich temat (choć w tym przypadku pewnie takiego tytana intelektu zwyczajnie to przerasta).
No móc to można, ale to nie świadczy o takiej osobie dobrze.


@kochamcovid: dlaczego? Znanie cyrylicy ma o kimś dobrze świadczyć?

tak samo poświęcić godzinę na naukę cyrylicy


@kochamcovid: nauka cyrylicy dla dorosłego człowieka to nie godzina. Nie kłam.

Gówno by im to ułatwiło jak nie znają chociaż podstaw rosyjskiego - znowu kłamiesz.
@missioncritical: No ja się nauczyłem w mniej jak godzinę w stopniu zaawansowanym, tak jest, spróbuj. No wcale by nie ułatwiło, jak nawet nie znając podstaw można coś zrozumieć (w krótkim czasie coraz więcej) co ułatwiłoby selekcję co warto sobie przetłumaczyć, a czego nie.
No ja się nauczyłem w mniej jak godzinę w stopniu zaawansowanym, tak jest, spróbuj


@kochamcovid: ja znam cyrylicę. Dlatego twierdzę, że jej nauczenie w godzinę tak by coś rozczytać jest niemożliwe i opowiadasz jakieś bzdury.

nie znając podstaw można coś zrozumieć (w krótkim czasie coraz więcej) co ułatwiłoby selekcję co warto sobie przetłumaczyć, a czego nie.


@kochamcovid: jak twoim pierwszym językiem jest rosyjski to na pewno. Jak polski to już