Wpis z mikrobloga

Przez 9 lat swojego życia chodziłem do podstawówki i gimnazjum, które dosłownie leżało nad cholernie wielkim bunkrem. Dowiedziałem się o jego istnieniu dopiero w 1 klasie gimnazjum gdy byliśmy już dość duzi by nosić krzesła i nauczyciele zaprzęgli nas do roboty z przenoszeniem ich na salę gimnastyczną. Gdyby nie te krzesła to do końca nauki żyłbym w przeświadczeniu, że to jakiś mały schowek na miotły dla sprzątaczek, ale jak się okazało te wykorzystują tylko mały pokoik na początku ( w którym zawsze siedzi przynajmniej jedna by odstraszać co ciekawsze bachory) a dalej za zamkniętymi pancernymi drzwiami (na którym wisiał kalendarz i inne dziadostwa tak, że ledwo było widać metal) jest wielki schron robiący za graciarnie. Ja rozumiem trzymać w tym miejscu krzesła, ma to sens, ale żeby przez tyle lat nie wyrzucić portretu Władysława Gomułki, który został zdjęty ze ściany dobre 40 lat temu to chyba lekka przesada.

Tak czy siak schron jest, ale mimo to przez 9 lat żaden dyrektor, nauczyciel, policjant, wojsko, czy ktokolwiek nie poinformował nas o czymś takim. Nie poświęcono ani jednej godziny wychowawczej by pokazać schron, ABSOLUTNIE NIC! O istnieniu schronu wiedzą tylko nauczyciele (pewnie po to by nie tkwić w tłoku w bunkrze xd) oraz to wąskie grono chłopaków, które dowiedziało się nosząc krzesła o istnieniu podziemi wielkości całego parteru.

Nauczanie o schronach, środkach ostrożności, działaniach na wypadek katastrof musi być częściej poruszane w polskich szkołach bo wiedza na ten temat u uczniów jest kompletnie zerowa. Są kursy pierwszej pomocy i to się chwali, nawet jeśli prezentują różny poziom, ale to jednak trochę za mało. Jak tak dalej pójdzie to w wypadku jakiejś katastrofy to jedynymi ludźmi którzy przetrwają będzie polska kadra nauczycielska i garstka frajerów, którzy akurat znosili krzesła. (ʘʘ)

#ukraina #wojna #rosja #preppers #bunkry #bunkier #szkola #nalot #przysposobienieobronne #pierwszapomoc
Kagernak - Przez 9 lat swojego życia chodziłem do podstawówki i gimnazjum, które dosł...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 6
@Kagernak U mnie w pracy też jest schron i do okola zakładu pełno takich lufcików do wentylacji. Oczywiście poza obiektami budowlanymi żeby gruzy nie przysypały.
Podejrzewam że schroniska jest caly #!$%@? syfem. Z resztą i tak bym się tam nie schował xD