Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, 15 kwietnia Niemcy zamierzają wyłączyć swoje trzy ostatnie elektrownie jądrowe.

Robią to pomimo proatomowego społeczeństwa (71% społeczeństwa jest za dalszym korzystaniem z elektrowni), pomimo kryzysu energetycznego w Europie (te trzy jednostki o mocy ok. 4 GW produkują tyle energii, co 60% niemieckiej fotowoltaiki o mocy 65 GW) oraz pomimo istotnych korzyści płynących z dalszej pracy atomu (rok pracy tych elektrowni to oszczędności w skali UE na poziomie 19,4 mld euro).

Ta decyzja Berlina to skandal i zbrodnia na bezpieczeństwie Europy.

#niemcy #energetyka #ciekawostki
JakubWiech - Mili Państwo, 15 kwietnia Niemcy zamierzają wyłączyć swoje trzy ostatnie...

źródło: 7go9l1

Pobierz
  • 100
Tak się zastanawiam czym (w jaki sposób) my (Polacy) zasypiemy ten brak energii


@G00LA5H: Ja się nie zastanawiam czym (w jaki sposób) my (Polacy) zastąpimy ten brak energii (elektrycznej) ponieważ wiem (jestem świadomy) jakie mamy zainstalowane (wybudowane) elektrownie (zakłady przemysłowe wytwarzające energię elektryczną) i wiem (posiadam wiedzę) że jesteśmy (jako kraj) w stanie produkować (wytwarzać) więcej niż potrzebujemy (wymagamy) a importujemy (kupujemy towary zza granicy) tylko dlatego, że tak jest taniej
@Mandarex: Z tego co napisałeś, wychodzi na to, że jesteśmy w dupie jak nie kupimy tańszej energii od sąsiadów, bo jak sami wyprodukujemy potrzebną energię, to będzie nas wszystkich kosztowało to znacznie więcej... czyli jednak n-ty stopień zasilania witaj?
@Mandarex: Widzę to w poniższy sposób:
1. Kupujemy tanią energię od sąsiadów, czyli tak jest teraz (chociaż wiadomo, że w tym roku we wszystkich taryfach dla różnych odbiorców kwoty za energię, przesył, etc. poszły pierońsko do góry).
2. Sąsiedzi mniej sprzedają nam energii, więc produkujemy sami nieco więcej, ale znacznie droższej energii, zatem kosztuje nas to więcej.
3. Kupujemy więcej energii od sąsiadów po wyższej stawce, ponieważ im też nieco brakuje
Ostatnie lata pokazują, że w Europie do władzy doszły :
a) oszołomy fanatyczne, ekoterroryści
b) agenci chin/schwaba/usa, mający na celu osłabienie potencjału Europy

Dlaczego:
- zakaz kupna nowych spalinówek od 2035 mimo że ch9j wie, czy wówczas alternatywy będą się już nadawały do czegokolwiek
- ustawa eksmisyjna - kilka lat na zeroemisyjne domy, koszty niewyobrażalne
- fit for 55, czyli -55% emisji do 2030 - pozdro poćwicz XD no tak, z pewnością
@JakubWiech ale o co chodzi? xD Niemcy od wielu lat wałkują w mediach "zieloną" energię i że atom jest be. Realizują zwykłą politykę strachu i zyskują poparcie, przecież to samo zrobił kiedyś Wałęsa wobec Żarnowca. Może i Polska utopiła potężną kasę w elektrownię, straciła pokolenie specjalistów i zapóźniła się na dekady, ale za to miała agenta i megalomana za prezydenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy czym Niemcy od
szukam w google dlaczego niemcy wyłączają elektrownie atomowe i pełno artykułów o tym że wyłączają, ale żaden nie pisze dlaczego xD Czy jest jakiś oficjalny powód dla tej decyzji? można to gdzieś sprawdzić czy tylko wyszedł pan polityk i powiedział to i tamto a nik nie zapytał dlaczego ? wtf xD aż mi się wierzyć nie chce w to nie ma żadnego wytłumaczenia na to ? xD