Wpis z mikrobloga

#polityka #przegryw #konfederacja #wybory #polska #blackpill

Kiedy pytają się mnie, czy będę głosował na Konfederację odpowiadam tak:

Jeszcze niedawno obiecałem sobie, że tego już nigdy nie zrobię, po tym co wygadywali niektórzy politycy z Konfederacji. Ale tylko krowa nie zmienia poglądów. Do tej radykalnej zmiany skłoniła mnie obecna scena polityczna (poza Konfą) i nade wszystko nastawienie społeczeństwa i mediów do takich typów jak jak, samotny biały chłop po trzydziestce, którego wszyscy inni (oprócz innych, samotnych chłopów) mają za nic, który jawi się dla państwa jako kasa fiskalna, z której można pobierać kasę z ciężko zarobionych pieniędzy, albo potencjalne mięso armatnie. Dość kurła tego! Zawsze myślałem o innych, o rodzinach z dziećmi, o osobach w wieku przedemerytalnym. Czas pomyśleć o sobie.

Głosu na Konfederację nie traktuję jako głosu poparcia tej partii. To jest mój głos sprzeciwu, przeciwko pogardzie społeczeństwa, w tym polityków z niego się wywodzących, dla kogoś takiego jak ja.
Kopytnik_1 - #polityka #przegryw #konfederacja #wybory #polska #blackpill

Kiedy pyta...
  • 16
Głosu na Konfederację nie traktuję jako głosu poparcia tej partii


XD

który jawi się dla państwa jako kasa fiskalna, z której można pobierać kasę z ciężko zarobionych pieniędzy, albo potencjalne mięso armatnie


I dlatego zagłosuję na socjalistów, którzy chcą mnie wysłać do woja xD
@zioom: Właśnie, zapomniałem dodać jednej ważnej kwestii. Nie ma szans, by Konfederacja objęła samodzielnie władzę po wyborach. Także takie pomysły jak powszechny pobór nie są mi straszne. Ale i tak wolałbym iść do wojska na szkolenie, aniżeli iść na wojnę rosyjsko-ukraińską.
@Kopytnik_1: Wam jest łatwiej, bo wszystkie moje argumenty można zbić, wyciągając różne absurdalne pomysły Konfederacji.

Tylko ważna kwestia. To nie jest tak, że ja wierzę, że ta partia dojdzie do samodzielnej władzy i zrealizuje te pomysły. Nie ma na to szans. Poza tym tak jak wspominałem, ja dostrzegam mnóstwo minusów w tej partii. Ale pokażcie mi alternatywę, która dostrzegłaby problemy ludzi takich jak ja, zamiast ich obrażać, naśmiewać się. Dlatego jestem
Rzeczowy komentarz zawsze spoko.


@Kopytnik_1: A jak mam rzeczowo rozmawiać z kimś kto najpierw pisze, że nie chce być skarbonką i mięsem armatnim, po to by dwa komentarze później stwierdzić, że w sumie może być byleby innych też bolało.
Po prostu chcesz by inni mieli gorzej. To idiotyczne i podłe no ale niektórzy ludzie tacy są ¯_(ツ)_/¯

xD
@zioom: Nie rozumiesz, że nie ma szans, by pomysły Konfy zostały zrealizowane? Poza tym masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu. Napisałem, że nie chcę być skarbonką i mięsem armatnim, po czym nie napisałem, że jednak mogę być. Napisałem, że dla mnie pobór może być wznowiony, ważne, by nie iść na wojnę ukraińską. Pobór nie równa się byciu mięsem armatnim na wojnie. Przeszkolenie wojskowe może nie być takie złe, lepiej liczyć na
@zioom: Nie uważam, że wybór Konfederacji uczyni coś gorszego, niż w przypadku władzy PiS-u, PO, czy Lewicy. Więc nie jest prawdą, że życzę gorzej społeczeństwu. Wypraszam sobie takie myślenie i insynuacje. Ale owszem, życzę reszcie społeczeństwa, która mną gardzi, wielkiego bólu tylnej części ciała z powodu dobrego wyniku Konfy. To ich nie zabije, ale co niektórych może uświadomi, czym kończy się taka polityka pogardy. Może wtedy faktycznie pojawi się na scenie
Nie rozumiesz, że nie ma szans, by pomysły Konfy zostały zrealizowane?


@Kopytnik_1: Mhmm. Tak samo jak nie ma szans na to, że ktoś ruszy kompromis aborcyjny, albo sąd najwyższy, albo trybunał konstytucyjny, albo cofnie reformę emerytalną. Nie ma szans by Rosja zaatakowała Ukrainę! Widzisz już do czego zmierzam?

Pobór nie równa się byciu mięsem armatnim na wojnie


Nie wiem czy to naiwność czy po prostu głupota. Celem poboru jest stworzenie mięsa
@zioom: Naginasz fakty, by pasowały do Twojej wizji świata. Przeszkolenie wojskowe nie równa się planom udziału w wojnie. Przez lata w Polsce istniał pobór, a na wojnę nikt nie poszedł.

To że w wojsku z poboru była patologia, nie znaczy, że to musi wrócić, ale Ty już pewnie masz wgląd w przyszłość i wiesz, jakby to wyglądało.

Nie jestem za poborem i nie pisałem, że jestem, chodzi mi o to, że
Ty zaś pewnie jesteś tak świętym człowiekiem


@Kopytnik_1: Nie, ale przynajmniej nigdy nie głosowałem na "Partię" z zamiarem #!$%@? innym. I nigdy nie byłem gotów znieść tego, że ta "Partia" #!$%@? mi, byleby tylko inni mieli gorzej. ¯_(ツ)_/¯
@zioom: Nie głosuję z zamiarem #!$%@? komuś. Wstrząsu już tak, ale nie #!$%@?. Wciąż próbujesz mi to zarzucić, ale to nie prawda. Ból dupy w społeczeństwie nie równa się zamiarowi #!$%@? mu. Może niektórzy dzięki temu coś dostrzegą, nawet w partiach typu PiS, czy PO, Polska 2050 (na Lewicę nie liczę). To jest moje zdanie, możesz się z tym nie zgadzać. Twoja sprawa. W pierwszym poście masz odpowiedź dlaczego chcę oddać
@zioom: Konfa chce zrobić z mężczyzn mięso armatnie, podczas gdy wszystkie inne partie zarówno mięso armatnie jak i skarbonkę równocześnie.
Podaj alternatywę na którą mają głosować mężczyźni jak jesteś taki mądry.