Wpis z mikrobloga

#depresja Czytam różne wpisy pod tagiem depresja i większość ludzi skarży się tu na samotność. Ja mam udane małżeństwo, dwójkę dzieci, pracę, którą lubię i sporo pasji, a mimo to od 2 tygodni jestem na oddziale psychiatrycznym z powodu depresji i stanów lękowych. Praktycznie wszyscy na moim oddziale mają gorsze życie niż ja. Nic się nie stało w ostatnim czasie, żebym tak mocno wdepnął w depresje, a mimo to ją mam. Ostatni epizod depresyjny miałem 8 lat temu i myślałem, że jestem od tego już wolny. Leczą mnie tutaj escitalopramem 15 mg, pregabaliną 75 i trittico 50 przed snem. Dodatkowo dostaję rano i wieczorem klonazepam, a nadal czuje, jakbym był daleko od wyzdrowienia. Poza chorobą czeka mnie dobre życie, a siedze sobie sam na sali w oddziale i rozmyślam, czy czeka mnie jeszcze coś dobrego w życiu...
  • 15
@szzzzzz Po prostu żona mnie przywiozła, jak miałem atak paniki. Spytali, czy chce iść na oddział i się zgodziłem. Na oddziale szybciej dobiorą mi leki i zawsze mogę poprosić o silne leki uspokajające. Po 2 tygodniach jest już poprawa, ale nadal nie czuję się do końca pewnie
@szzzzzz Przez pierwsze dni głównie płakałem i miałem myśli samobójcze. Od kilku dni jest trochę lepiej i zacząłem trochę czytać, choć głównie siedzę na telefonie. Czasami chodzę na spacery (tylko pół godziny dziennie i tylko z psychologiem), chodzę czasami na zajęcia,ale nie lubię tego, czasami gadam z psychologiem lub swoim lekarzem prowadzącym. Ogólnie życie na oddziale jest bardzo monotonne, ale jestem tu w określonym celu i staram się nie narzekać
@lukas850430 myślę, że czeka ciebie coś dobrego. A nawet jestem tego pewna. Leki pomogą, ale trzeba przeprogramować mózg. Dziwnie to brzmi, ale trzeba tak zrobić, wyszukiwać pozytywów, pozytywne afirmacje, śmiesznie to brzmi, ale trzeba tak robić, miłe wizualizacje, zamykam oczy, i wyobrażam sobie, jak krew przepływa przeze mnie, albo że przebywam w najmilszym dla mnie miejscu. Takie zaprogramowanie siebie trwa… jestem pewna, że jeszcze się uśmiechniesz i sam się złapiesz na tym,