Wpis z mikrobloga

Ej mirki, przed chwilą wybrałem w zalando metodę płatności kartą kredytową. Poszedłem po telefon, wiedząc że będzie potrzebny do przepisania jednorazowego kodu sms, ale nic takiego się nie stało. Status transakcji widnieje jako zapłacone, a podałem tylko dane karty, mimo że mam ustawioną w CitiBanku weryfikację transakcji przez SMS. Wtf? Połączenie było chyba bezpieczne, bo upewniłem się o zielonej kłódeczce na pasku adresu, a na routerze nie mam tych "złych" dns-ów.

#pytanie #banki #internet #zalando
  • 16
@inspektor_erektor: W amazonie jak płaciłem kartą, też wpisywałem sms. Dziwne że nikt o tym nie słyszał, bo na mnie to wymusił sam bank po pierwszych trzech transakcjach kartą. Chodzi mi oczywiście o kredytową - wypukłą - żeby nie było nieścisłości.
@blackyabbol: Proste:

Przelewy potwierdzasz hasłem.

Płatność kartą potwierdzasz danymi karty (nr, ważność, CVV, ew. imię i nazwisko)

Za wszystko praktycznie w necie płacę kartą i nigdy nie musiałem nic potwierdzać SMSem (mBank).
@Czipsu: Citibank po pierwszysz trzech transkacjach kartą które poszły na samych danych i CVV, zaproponował, czy wręcz wymusił wprowadzenie weryfikacji SMS. To było jakoś rok temu i od tego czasu wpisywałem te kody pierdyliard razy. Dzisiaj poszło bez, dlatego nie wiem o co chodzi.
@inspektor_erektor: Mało śmieszne, wręcz żenujące.

@blackyabbol: Dziwne, moja mama też ma w Citi, też często płaci kartą w internecie i nie ma żadnych potwierdzeń SMS.

Ale chyba się nie ma czym przejmować, widocznie nie było to wymagane. Skoro kasa poszła, jest zatwierdzona, to nie ma problemu ;)

Gdzieś już się spotkałem, że np. CVV nie był potrzebny.
@Czipsu: No właśnie mam taką małą obawę, że problem może być. No bo ja weryfikacji kodami nie wyłączałem. Na dobrą sprawę jeśli mi się teraz udało zapłacić bez niej, to komuś innemu też może się udać. No chyba że to w zalando coś się schrzaniło i zaakceptowało transakcję bez płatności, no ale to się okaże jeśli jutro na Citi nie będzie tej transakcji odnotowanej.
@blackyabbol: Nie wiem jak w Citi, u mnie w mBanku blokada pojawia się natychmiast, a po kilku dniach jest ściągana faktyczna należność z konta.

Na zalando masz już status zapłacone, więc chyba nie ma się o co martwić ;)
@blackyabbol: Niektore banki moga miec wprowadzone potwierdzenie SMS również do transakcji kartowych np. BZWBK ma 3D Secure gdzie wprowadzam NIK, haslo i kod sms jednak nie działa to dla wszystkich transakcji kartowych. Np doladowaniw telefonu u znanego posrednika.
@Czipsu: tutaj trochę dłużej to trwa, być może dlatego że citi nie jest moim "głównym bankiem" i mam w nim tylko kartę kredytową.

@Fajka: chyba tutaj jest podobnie, zapłaciłem przed chwilą na allegro na próbę 1zł kartą i była potrzebna weryfikacja. Widocznie zalando radzi sobie bez niej.