Wpis z mikrobloga

7 lat programu 500+ i wciskania Polakom konserwatywnych, prorodzinnych norm społecznych, aż chce się powiedzieć: brawo, róbcie tak dalej.
Nikt wcześniej nie zniszczył w tym kraju prokreacji tak bardzo jak konserwatyści i ich religia którą wszystkim wciskają.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #rodzina #polska #oswiadczenie #gorzkiezale #ciekawostki #finanse
Pobierz saakaszi - 7 lat programu 500+ i wciskania Polakom konserwatywnych, prorodzinnych nor...
źródło: Fsola-vWIAAePcM
  • 43
@saakaszi: Przecież z tego wykresu wynika ze po wprowadzeniu 500+ chwilowo zwiększyła się liczba urodzeń. Następnie widać pandemie i wojnę (w sumie jej początek więc będzie jeszcze gorzej). Sam nie lubię pisu uważam że 500+ to głupi pomysł ale trzeba mieć klapki na oczach z nienawiści żeby pominąć w tym wnioskowaniu wpływ pandemii a teraz wojny na liczbę urodzeń.
@Miniu30: Ale tak się akurat dzieje wszędzie, bo ludzie żyją dostatniej - jest to dobrze wytłumaczone w książce Factfulness. Mimo to kwestia socjalu nie jest problemem w tych krajach - bo niby dlaczego miała by być akurat w przypadku posiadania dzieci.
@deeprest: wiem o tym ze im lepiej i wyzszy poziom zycia co sie dzieje na calym swiecie dzietnosc spada. Wielokrotnie tutaj dyskutowalem z ignorantami ktorym sie wydaje ze wszedzie tam gdzie jest "cywilizacja" nagle ludzi nie stac jest na dzieci nie co to w Afryce Subsaharyjskiej - chodzi mi o to ze PIS nie jest odpowiedzialny za spadek dzietnosci. https://ourworldindata.org/fertility-rate
chodzi mi o to ze PIS nie jest odpowiedzialny za spadek dzietnosci.


@Miniu30: Oczywiście że PiS jest odpowiedzialny za spadek dzietności, te wszystkie kontrowersje aborcyjne i pompowanie inflacji mają jak najbardziej duży wpływ na wybory życiowe ludzi. Daj im 500+ kiedy ich życie podrożało dwukrotnie a jeszcze ma się pojawić dziecko, brzmi jak świetny plan.
@Uuroboros: nie maja - na pewno nie ma aborcja ani inflacja 20% watpie tez czy 500 plus mial jakas wielka wartosc pod tym wzgledem bo na swiecie maja one krotki efekt. Mowimy o spadajacej dzietnosc na calym swiecie od 50 lat gdzie jest "cywilizacja". Wyzej dalem link jak chcesz to sobie przejzyj dane . Mozna tez wziasc pod uwage ze u nas GUS zaniza ten wskaznik https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1391623,wywiad-z-piotrem-szukalskim-demograf-gerontolog-o-dzietnosci-w-polsce.html