Wpis z mikrobloga

Takie pytanie, ktoś realnie jest w stanie powiedzieć jaka jest różnica ceny za 1kWh prąd budowlany vs przyłącze właściwe?
Szukanie w google to jakiś dramat, gówno strony same z brakiem konkretnej kwoty.
Anegdotyczne pytanie ludzi, to jakiś dramat - słyszę odpowiedzi, że różnica to pomiędzy 30 a 300%, ale ceny za 1kWh nikt nie jest w stanie podać. Może tutaj ktoś ma pojęcie?

#nieruchomosci #budujzwykopem #energetyka
  • 23
@metpooh: C11 w PGE to jakieś 4,5 zł netto za 1kW mocy umownej. Przy 17 KW masz rachunek ok. 190 zł. Na fakturze są tam inne opłaty w tym handlowa 35 zł netto (zawierają się one w tych 190 zł). Jeśli nie chcesz korzystać z przyłącza to zmień moc umowną na 1kW i podpisz umowę na taką moc umowną. Stawki za kWh są ogromne. Jeśli będziesz korzystać to złóż wniosek o
@metpooh: W taryfie C11 płacisz też sporo opłat uzależnionych od mocy przyłączeniowej. Cena 1 kWh = 2,70 zł z groszem. Rachunki bez zużywania prądu (0 kWh) przy przyłączu 11 kW to 230 zł na 2 miesiące, wcześniej 190 zł na dwa miesiące. Pogrzałem dwa tygodnie pompą żeby mi woda w rurach nie zamarzła i rachunek poszedł w grube tysiące. Na szczęście mrozy odpuściły na dobre.
  • 0
@ProgramistaNaBudowie: grubo, ale dzięki za info.
Czyli faktycznie jest to jakieś 3x normalna cena za 1kwh.
Mam właśnie podobny problem - potrzebuje prądu budow. żeby odpalić pompę ciepła i wygrzać posadzki, przed panelami. Liczyłem na właściwe przyłącze, ale przez własną głupotę, za późno dowiedziałem się, że to jest #!$%@? dramat jeśli chodzi o czas oczekiwania na przyłącze.
  • 0
@ProgramistaNaBudowie: No prąd i tak podłączę, ten miesięczny koszt utrzymania skrzynki jest do przeżycia, co do wygrzewania no tak, tutaj wiadomo, pomoże pogoda, ale to też nie muszę utrzymywać 25 stopni w środku przez tydzień, więc zużycie nie powinno być mordercze.
@metpooh: hej, pomyśl też o nagrzewnicy gazowej lub zwykłej kozie. W obu przypadkach spaliny odprowadzaj na zewnątrz. Jak nie odprowadzisz, to przy użyciu gazowej będzie skraplać się dodatkowa wilgoć (jako produkt spalania) przy kozie wiadomo - kłęby dymu i CO2 :)
  • 0
@ProgramistaNaBudowie: A jeszcze jedno pytanie, sorry za zawracanie dupy, ale przejście na niższą taryfę jest po odbiorach, czy po wykonaniu przez energetykę stałego przyłączenia? Czy po prostu oba kwity muszą byc.
@metpooh: Nie składałeś na prąd pod blaszak? Ja złożyłem na altanę, w międzyczasie ruszyłem z budową i zrobili mi przyłącze. Ostatnio jak dzwoniłem do ENEI dopytać, czy mam coś zmieniać w związku z budową to babka mi powiedziała, żebym złożył gotowość tak jak było w pierwotnym wniosku.
@Lorenzo_Sicario: Który operator? Miałeś elektrykę? Podobno da się tak ogarnąć jak masz potwierdzoną gotowość instalacji przez elektryka.
  • 0
@Tomus88: Tzn. U mnie sytuacja wygalda tak, chata stoi - właściwie gotowa do odbiorów, zostało wykończenie.
Ale czas oczekiwania na przyłącze stałe około 12 msc. (Przebicie się pod drogą i gruntem generalnie), bo wiadomo przetarg na projekt + przetarg na wykonanie.
Dałem dupy i złozyłem pozno wniosek, to teraz mam plan, żeby założyć prąd budowlany (skrzynka montowana przez mojego elektryka, na słupie energetyki, czas oczekiwania 2 tygodnie), i doprowadzenie prądu do