Wpis z mikrobloga

Panowie mam pytanie, biorę cesje na auto 3 letnie które chłop ma w leasingu i ustawił sobie kwotę odstępnego na 30k, jak zapytałem go o FV to powiedział mi, że on by wolał bez tego bo tak to podatek będzie musiał zapłacić, jak to ugryźć? jak do tego podejść?
#leasing #cesja #samochody #motoryzacja
  • 10
@Dejzyl: podatek wynosi:dochodowy, zdrowotna i vat, k^$$a, tak jak od każdego dochodu.

Jak przelejesz dzbanowi ten hajs na konto to możesz go straszyć, że podpier****isz do urzędu skarbowego.
  • 0
Dobra czyli jednym słowem mówię, że albo faktura albo niech pali gumę.
@JanTadeusz nie odpowiem Ci czy się opłaca czy nie, bo to zależy od auta, zależy też od warunków jakie dostaniesz, ja zdecydowałem się na cesje, bo dopiero wchodzę w ten świat i wolę stawiać małe kroczki, niż rzucić się na auto za 300k a potem po roku oddawać za darmo leasing. Tak to spłacę już istniejący leasing, wykupie auto i
podatek wynosi:dochodowy, zdrowotna i vat, k^$$a, tak jak od każdego dochodu.


@kuncfot: chyba że jest na Ryczałcie, to równie dobrze może "stracić" tylko 3% za przychód i VAT.
@Dejzyl chodzi raczej o podwójne opodatkowanie. przez to chyba przestało idę opłacać brać leasing mając jdg. zgodnie z mantra nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy.