Wpis z mikrobloga

@ApuApustaja: Teza, że nowe modele AI z pewnością wyeliminują zawód programisty z rynku pracy, jest błędna. Oto kilka argumentów, które ją obalają:

AI jest narzędziem, a nie zamiennikiem programisty. Choć AI może pomóc w niektórych zadaniach programistycznych, takich jak testowanie kodu i weryfikacja poprawności, to jednak nie jest w stanie zastąpić programisty w całokształcie jego pracy. Programista jest w stanie zaprojektować i stworzyć takie aplikacje, które są w stanie spełnić niestandardowe
nie wydaje mi się. Ostatnio oglądałem Wolskiego i on jasno powiedział że przez branżę przejdzie tsunami


@ApuApustaja: Zanim AI weźmie się za programistów wyeliminuje wszelkie zawody opierające się na posługiwaniu się językiem naturalnym więc na razie to na spokojnie. A Wolski z tematem AI ma tyle samo wspólnego co z wojskiem - czyli oglądał obrazki w gazecie xD
@ApuApustaja: wolski powiedział .. hahahahahah
Po raz kolejny najwięcej do powiedzenia i napisania na wypoku mają specjaliści z doświadczeniem kilku lat posiadania komputera w domu
@ApuApustaja xDDD
szczególnie, że Ai uczy się na tym co już zostało napisane/rozwiązane. Jak trafisz na problem którego jeszcze nie było na stackoverflow to Ai się ewentualnie zesra xD
Aktualnie jest to po prostu lekko upośledzone narzędzie. Nawet jeżeli dojdziemy do etapu gdzie Ai pisze bezbłędny kod, to powodzenia dla Kowalskiego który dokładnie opisze aplikację którą potrzebuje.
@sqlserver wiem, pisząc to też brałem to pod uwagę tak jak kowal czy inną rzadka profesję która kiedyś występowała jednak dużo częściej. To samo będzie z programistą. Zupełnie to ten zawód nie wymrze nigdy, może jak ludzkość też skona