Wpis z mikrobloga

@BrockLanders: Tyle, że "Wy" na UoP za nic nie odpowiadacie, niczym nie ryzykujecie, macie absolutnie żaden wpływ na rozwój kraju i gospodarki - w przeciwieństwie do mikroprzedsiębiorców, którzy powiedzieli wielkie NIE #!$%@? na kogoś. I to właśnie oni odpowiadają swoim majątkiem kiedy powinie im się noga. A Ty się jeszcze cieszysz, że płacą wysokie składki, mimo, że emerytury to Ty będziesz miał więcej z Twojej pracy. Siłą obecnej władzy jest właśnie
@whoru: to taki motywator, żeby może wyjechać :) Mam teraz drugą DG i za kilka miesięcy czeka mnie to samo w kwestii ZUSu i mocno rozważam ponowny wyjazd na ten zgniły Zachód na kilka lat a może i na stałe bo już stary jestem.
@NoMoreTearsJustSmile: ZUS nie ma nic wspólnego z ubezpieczeniem, bo ubezpieczenie to świadczenie dobrowolne, skoro to jest takie dobre to czemu ludzi trzeba do tego zmuszać? Jesteś chociaż trochę moralna? I to co mówisz te tylko teoria, w praktyce sługusy z NFZ potrafią powiedzieć prosto w oczy "nie refundujemy tego, bo to choroba raz milion, radź (zdychaj) se sam"
wykopki nie rozumieją pojęcia "ubezpieczenie zdrowotne" odc. 2137


@NoMoreTearsJustSmile: ubezpieczenie zdrowotne to coś takiego jak krzesło elektryczne. Wszędzie składka każdego innego ubezpieczenia liczona jest od ryzyka wystąpienia szkody i wysokości ewentualnego odszkodowania, a nie czyichś dochodów. Jak ubezpieczam dom albo samochód to nikogo nie obchodzi ile zarabiam tylko ile ten dom jest warty (i czy czasem nie jest z materiałów łatwopalnych lub na terenie zalewowym) oraz ile lat mam bezszkodowej jazdy.
@NoMoreTearsJustSmile: zdrowotne 9% i to ludzie nie rozumieją jak kilka stówek miesięcznie znika im z wynagrodzenia a mają opiekę jak tu ktoś wyżej napisał porównywalną do żula zarejestrowanego jako bezrobotny, ktory płaci dokładnie 0 zł. Sprawdźcie sobie ile rocznie płacicie zdrowotnego, na pit-11 jest. Parę tysięcy rocznie wywalone w błoto
przy umowie o pracę płacicie składki społeczne tj emerytalna 9.76% (na emerytury obecnych emerytów), rentowe 1,5% (na renty obecnych rencistów), chorobowe 2,45% (w uproszczeniu na możliwość otrzymania wynagrodzenia chorobowego i zasiłku w razie choroby,) no i zdrowotne 9% na NFZ, co oznacza że możecie korzystać z publicznej opieki zdrowotnej. W rzeczywistości trzeba i tak zapłacić konowalowi żeby przyjął w prywatnym gabinecie