Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego Ukraińcom naprawdę tak trudno przeprosić za rzeź wołyńską i uznać ją za ludobójstwo?

Nie widzicie tutaj pewnej hipokryzji, jak sami mówią, że to co Rosjanie zrobili im w Buczy to ludobójstwo, ale jak ukraińscy chłopi zarzynali siekierami i kosami Polaków, to już nie jest ludobójstwo i za to nie trzeba przepraszać?

#ukraina #wolyn #polska
  • 15
bo to jest wschodnia mentalność taka jak ruskich, wielka ukrajna hurra,


@FFFFUUUU: Nieprawda. Niektore kraje oczekiwały przeprosin od rodziny królewskiej Wilkiej Brytanii za zbrodnie kolonializmu i mimo, że to kraj zachodni UK unika tego.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego Ukraińcom naprawdę tak trudno przeprosić za rzeź wołyńską i uznać ją za ludobójstwo?


@maciorqa: Wczoraj wyjaśniałem to skopiuje i dodam troszkę

Zaczne od najmniejszej przeszkody , mimo, że mało kto
@maciorqa: Ty wiesz, że Ukraina była wtedy pod niemiecką okupacją, a Bandera ich marionetką. Równie dobrze możemy my odpowiadać za polish death camps, ale nie odpowiadamy, bo też byliśmy pod okupacją.
@maciorqa: bo jakby przeprosił teraz to by podkopał morale połowie swojej armii. Obstawiam, że dopóki się wojna nie skończy to nie mamy na co liczyć. A po wojnie dopiero można będzie oceniać ich mentalność czy podejście do sprawy.