Wpis z mikrobloga

spróbuj z trybem incognito i różnymi przeglądarkami to zobaczysz ile zaoszczędziłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: A też tak robię. Największe zniżki są mobile też teraz, więc np. różnica mobile+genius z wyklikaną wcześniej ceną z incognito daje combo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@acidd: Też mam lvl 3 i oczywiście, że jest taniej. A widzę, że standardowo na wykopie najwięcej w komentarzach mają do powiedzenie ci co nigdy nic nie rezerwowali xD Mam małego tipa dla Ciebie. Zawsze szukaj przez aplikację na telefonie oraz przez normalną przeglądarkę. Niektóre oferty są oznaczone jako promocja na mobile, a inne są taniej przez przeglądarkę. Zawsze coś się znajdzie w fajnej cenie.
@acidd: a potem wychodzi na to, że na innych agregatorach hoteli można znaleźć to samo 20-30% taniej niż na bookingu już po obniżce. Oczywiście nie jest to reguła. Czasami można przejść przez jakiś portal typu tripadvisor i ciasteczko załaduje niższą cenę na bookingu od tej proponowanej 2minuty wcześniej xD

Przykład: miesiąc temu 2 noce 2 osoby za 520zł na stronie vio.com, booking to samo 680zł po obniżce geniusa(2).
@Wojciech_Skupien: idź sobie pokój klepnij bezpośrednio w hotelu to zobaczysz, że mają jeszcze wyżej ceny niż booking. Rzadko sieciówki mają promo dla swoich klientów i wtedy trochę taniej wychodzi.
A zwykłe noclegi u Janusza to pewnie się da. Tylko już znam takie historie jak ktoś sobie klepnął na majówkę wyjazd i 2 dni przed telefon, że niestety ale rura pękła czy inne coś i anulujemy. Pieniążki zwracamy za rezerwację ...
No
@xza: booking nie ma złych cen ale zawsze warto szukać innych stron. Ostatnio Teneryfę klepnałem za 450pln za noc na jakimś reserving.com czy coś. Trochę ryzyko ale booking miał 750pln za noc, sam hotel też podobna stawka. Klepnąłem, napisalem do hotelu, widzą rezerwację. Wyszedł świetny deal bo pokój bardzo dobry i zero problemów. Ogólnie warto przejrzeć trivago/google/hotelscombined i poszukać lepszej opcji. Booking za to ma bardzo duży wybór, dobrze opisane plus
@swankleg: najwieksza bzdura. Jak przychodzisz do hotelu bezpośrednio to nikt nie będzie dawał lepszych stawek. Często nawet pracownik nie może. I wykorzystują fakt, że jak tu już jesteś to chyba chcesz kupić.
A na necie muszą konkurować bo klient widzi inne opcje. Zresztą większość hoteli na swoich stronach ma gorsze stawki niż booking czy inni pośrednicy. Pomijam duże sieci hotelowe bo te dla swych klientów często robią oferty aby się opłaciło.
@rydzo: piszesz brednie, rok temu w wakacje zorganizowałam sobie nocleg w hotelu sieciowym w Focus Hotel Premium Gdańsk z parkingiem podziemnym i śniadaniem za 200 cbl/noc z paragonem. w dupie byłeś i gówno widziałeś
@acidd: na krótkie pobyty gdzie różnica ceny to 100-200zł to w sumie też używam, ale przykładowo wyjazd w lutym do obertauern, różnica w cenie pomiędzy obiektem a bookingiem to 300 euro czyli w sumie dość sporo. Genius lvl 2 here.
Inna sprawa, że trafiło mi się też na Zanzibarze poprzez booking pobyt 7 dni z HB za 2400pln gdzie francuzi będący w tym samym terminie płacili 2000 euro za dokładnie to
@acidd: Booking król a lamusy dupa cicho. Wielokrotnie udawało się ogarnąć pokoje taniej, niż u konkurencji. Przy rezerwacji w zeszłym roku hotelu nad Gardą, ja miałem cenę 5900 natomiast koledzy bez zalogowania się około 7500. Dwa razy Booking mi zwrócił pieniądze, jak za granicą były jakieś fakapy (raz we Lwowie jak kobieta z nas zdarła dodatkowe 450 zł, raz w Indonezji jak karaluchy biegały po pokoju).

Zdarzyło mi się trzy razy,
z telefonu komórkowego/maila do miejsca, gdzie chce się udać


@Wojciech_Skupien: Skąd mam znaleźć telefon komórkowy do gościa, który wynajmuje pokoje gdzieś na portugalskim czy hiszpańskim zadupiu? I jak się z nim dogadać, skoro ja nie znam portugalskiego, a on nie zna angielskiego?

A dwutygodniowy urlop to dla mnie średnio około 10 różnych miejsc noclegu. Zwariowałbym dzwoniąc wszędzie zamiast mieć to w jednej aplikacji.

Planując wyjazd otwieram sobie w jednej karcie mapę
@acidd warto próbować szukać danego lokalu poza booking. Ostatnio znalazłem na booking mieszkanie nad morzem za 2600zł. Wpisałem w google nazwe lokalu i pokazalo mi do nich nr telefonu - jak zadzwoniłem to gosc mi powiedzial cene 2200zł. Także tyle z tej zniżki bookingowej...
@yhbgrobdoivbvwamsv: @Wojciech_Skupien nie będe tu robił z siebie jakiegoś ultrapodróżnika, ale rezerwuje przez booking/airbnb średnio ok 10x w roku, na weekendy czy dłuższe urlopy, w różnych miejscach w Europie. I jak jeszcze 2/3 lata temu opylało się rezerwować przez airbnb, tak od tego czasu na bookingu jest więcej ofert + taniej niż na airbnb.
Dodatkowo z geniusa mi już kilka razy potrąciło % ceny.
Problemów nigdy, żadnych nie miałem, ale #!$%@?
@yhbgrobdoivbvwamsv daje sporo ale w droższych hotelach. Wtedy bardzo często łapię zniżkę do 20%, śniadanie w cenie albo lepszy pokój. Ostatnio jechałam ze znajomymi na objazdowke, spaliśmy w 7 hotelach i wszystkim ja bookowałam bo było duzo taniej. Natomiast w przypadku hoteli budżetowych, kempingów, wakacyjnych domków itd. Faktycznie nic nie daje.
@Ogau

@acidd: genius to z reguły daje tyle, że jak zmienisz przeglądarkę albo przeglądasz niezalogowany to masz tę samą cenę albo niższą. U mnie z reguły najtaniej jest jak klikam w link w messengerze i przenosi mnie do wbudowanej przeglądarki xD


Ja mam 580 EUR oszczędności nabite na genius w ostatnich 12 miesiącach, a zawsze sprawdzam ofertę bezpośrednio na stronie hotelu i u innych pośredników. Patrzymy też przez konto niebieskiego, który