Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję waszej pomocy!
Kupiłem mojej mamie poleasingowy laptop Dell 7480. Laptop działa ładnie, miał wstawiony dysk SSD, więc system jak i programy włączają się szybko (laptop będzie używany głównie do pracy biurowej i przeglądarki).
Problem pojawia się przy chęci resetu lub wyłączenia. Pojawia się bluescreen z informacją o błędzie WDF Violaton. Czytałem na forach microsoftu, polecają oczywiście update'y softwaru, zrobiłem wszystkie dostępne, odinstalowałem drivery bluetooth (podobno czasem są problemem) i nic... Niby błąd nie blokuje możliwości korzystania z kompa, ale wolałbym dać go bez tego błędu.
Na wszystkich forach znalazłem tylko jedno rozwiązanie:
I noticed the computer worked without the Thermal Module so I deleted it and left it off. That seems to finally have put an end to the error message at shutdown
Zastanawiam się co ten gość miał na myśli.
Pomożecie? Macie jakiś pomysł co mogę zrobić? Ktoś miał podobnie? Z góry dzięki ;)
#komputery #pcmasterrace #pc #serwispc #software #dell
Mr_Lewy - Mirki, potrzebuję waszej pomocy! 
Kupiłem mojej mamie poleasingowy laptop D...

źródło: wdf_violation

Pobierz
  • 9
  • 0
@nandrolone: System był instalowany przez firme poleasingową, ja go konfigurowałem (pierwsze odpalenie jest użytkownika, firma tylko instaluje czystego windowsa).

Nie wiem za bardzo w którym podpunkcie szukać, sporo tego wyszło... Pomógłbyś?
Mr_Lewy - @nandrolone: System był instalowany przez firme poleasingową, ja go konfigu...

źródło: error

Pobierz
@Mr_Lewy: Zainstaluj nowy system. Profilaktycznie - najlepsza opcja: nie tracisz czasu na szykanie przyczyny

Szukaj w dzienniku systemu windows - zakładka System. Patrz co generuje błędy.
Informacje i ostrzeżenia mozesz zingorować.

Możesz zobaczyć też w menadżerze urządzeń czy któreś urządzenia nie ma wykrzyknika (w zoltym trojkacie)
  • 0
Błędów od cholery... Wykrzykników brak, dla pewności przy każdym urządzeniu próbowałem zaktualizować sterowniki.
Czyli sugerujesz reinstalacje systemu? Może głupie pytanie, ale nie będę musiał wprowadzić klucza do windowsa? Tamten sklep będzie otwarty pewnie dopiero we wtorek.
Mr_Lewy - Błędów od cholery... Wykrzykników brak, dla pewności przy każdym urządzeniu...

źródło: error2

Pobierz
@Mr_Lewy: Musiałyś mi udostępnic logi to bym Ci powiedział co dokładnie. Żeby zobaczyć dokładnie ten log zapamiętaj godzinę zamknięcia/restartu systemu - wtedy też generuje błąd.

Jeśli chcesz odzyskać klucz Windows to zrób np:

wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey < w cmd

Jeśli nie przejdzie dam Ci soft który zczyta Ci key bez problemow
  • 0
@nandrolone: Poniżej trzy błędy z momentu restartu.
Mogę postawić Ci pizze lub chociaż piwo? ;)

Nazwa dziennika:System
Źródło: Microsoft-Windows-WER-SystemErrorReporting
Data: 07.04.2023 19:12:51
Identyfikator zdarzenia:1001
Kategoria zadania:Brak
Poziom: Błędy
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik: Nie dotyczy
Komputer: DESKTOP-9UH425O
Opis:
Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000010d (0x000000000000000d, 0xffffaa8d114cca70, 0xffffaa8d1394c010, 0xffffaa8d0eeebdb0). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 704f15a0-26e2-41d8-89ec-87d2bc00a7b4.
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-WER-SystemErrorReporting"
0x0000010d


@Mr_Lewy: To jest to co chciałem.

Na początek zrób: sfc /scannow w cmd jako admin
i pokaż output z tego programu - ciekawe czy znajdzie uszkodzenia

a potem

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth (lub Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth)