Wpis z mikrobloga

Mam bekę z tego, że ugrupowania mające całkowicie zmienić polską politykę, jak #kukiz15 i #polska2050 wchodzą później w sam środek ,,systemu'', który miały obalić :D

#kukiz był twarzą antystemu, duży kapitał po wyborach prezydenckich - po kilku latach koalicja z #psl, później wejście w orbitę #pis, teraz wychodzi info o milionach dla jego fundacji xD

#holownia - tu też planowane wspólne listy z #psl xD Tak sobie myślę, że Szymon powinien zacząć przed wyborami parlamentarnymi w 2019 (tak jak Nowoczesna w 2015), a nie po. Szacun, że i tak długo przetrwali, ale jak wywrócą się zaraz przed progiem - będzie to kolejny powód do skiśnięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nowoczesna - ktoś jeszcze o niej pamięta? De facto została wchłonięta przez PO.

Ciekawe, co będzie z Konfą. Ozjasz odziedziczył majątek, nie musiał się martwić o przeżycie, więc mógł sobie pozwolić na ekstrawagancję. Ale inni? Trzeba z czegoś żyć, utrzymać rodzinę, płacić kredyty - oj będą kusiły stanowiska po wyborach, będą ;) #konfederacja

Sorry za mój cynizm, ale obserwuję polską politykę od czasów afery Rywina, więc już na wiele nie liczę ^^

#polityka
  • 3
@Solen: no a co mają robić, jeśli ciemna masa nie potrafi dać szansy nowym twarzom w polityce i przez jakieś absurdalne pierdoły odrzuca każdą nową partię? I nowoczesną i 2050 ludzie krytykują za takie głupoty w porównaniu do afer po-pis, że najwidoczniej polak woli się skazać na tą odwieczną wojenkę niż dać szansę komuś z zewnątrz.
Btw co ci się nie podoba w obecnym psl? Naprawdę uważasz, że koalicja pls-2050 nie
@Solen: kukiz, holownia, nowoczesna różnią się od konfy przede wszystkim tym, że całe uzyskane poparcie spadło im na samym starcie z nieba Konfederacja przeszła długą drogę w budowaniu struktur, własnej tożsamości, etc + nigdy nie miała wsparcie mediów, nawet większość z nich była i jest przeciwko konfie [układziki, układy ;))]. Już z samego tego powodu, powtórzenie scenariusza wyżej wymienionych ugrupowań przez konfe jest bliskie zeru.