Wpis z mikrobloga

#lokata #finanse #inwestowanie #inwestycje #oszczedzanie #inflacja #kontooszczedniosciowe

Gdzie zainwestować 20k oszczędności? Co polecacie? Nie chce ich trzymać na koncie osobistym. Poduszkę finansową w razie czego mam sporą i nadwyżkę chcę gdzieś ulokować. Na razie myślałem o koncie oszczędnościowym, niekoniecznie u siebie w PKO, gdzie mam konto osobiste, ale może gdzieś indziej. Dodatkowo może lokata czy obligacje. Doradźcie coś. Myślałem o otwarciu konta oszczędnościowego w Santander Banku
  • 7
@PanSwiatla: konto oszczędnościowe to dobry pomysł. Chyba, że chcesz na przynajmniej 2 lata to obligacje indeksowane inflacja.
Jeżeli konto oszczednosciowe/lokaty to sprawdź sobie jakiś ranking. Uważaj na promocje. To, że jakiś bank daje konto z promocyjnym oprocentowaniem na 3 miesiące, nie znaczy, że to ma największy sens. Chyba, że lubisz zakładać i zamykać konta (de facto wtedy najwięcej wyciągniesz).
Polecam pozakładać kilka lokat z programów partnerskich, które płacą prowizje za założoną lokatę, np 60 zł za lokatę 1000 zł założoną na miesiąc czasu. Pieniądze po zakończeniu wracają na konto, z którego zostały opłacone. Płacą zazwyczaj za nowego klienta, więc jeżeli masz rodzinę i udostępnią Ci taką możliwość to na spokojnie pozakładasz w różnych bankach 20 lokat po 1000zł, z których dostaniesz gdzieś 1200 zł zwrotu po miesiącu(6% miesięcznie=72% rocznie), a do