Wpis z mikrobloga

Wiem że pojawiało się wiele głosów odnośnie ekwiwalentu kalorycznego.

NCK przygotowało ankiete dla krwiodawców w tej sprawie.

W trosce o przekazanie posiłku regeneracyjnego wydawanego Honorowym Dawcom Krwi zgodnie z art. 9 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 roku o publicznej służbie krwi spełniającego Twoje oczekiwania zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie kwestionariusza ankiety.

Wyniki z przeprowadzonego badania pozwolą podjąć działania, będące odpowiedzią na oczekiwania Krwiodawców w zakresie rodzaju czekolad, wydawanych w ramach posiłku regeneracyjnego.

Dzięki współpracy z ekspertem z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego został wypracowany optymalny skład czekolad. W ramach poszczególnych rodzajów czekolad (mleczna, deserowa, gorzka) czekolady mają m.in. dużą zawartość masy kakaowej (która jest źródłem cennych flawonoidów, pozytywnie wpływających na elastyczność naczyń krwionośnych), najniższą technologicznie możliwą zawartość cukru oraz nie zawierają tłuszczów kakaopodobnych typu olej palmowy, kokosowy.


https://www.gov.pl/web/nck/ankieta

#krwiodawstwo #barylkakrwi
  • 9
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: za starych dobrych czasów tak było w RCKiK Kraków. Do wyboru była gorzka/deserowa (nie pamiętam dokładnie), mleczna i biała. Czasami długo siedziałam w poczekalni i widziałam, że ludzie na tyle różnorodnie komponowali swoje zestawy, że czekolady schodziły w miarę po równo ( ) Sporo osób prosiło też o mix tych trzech smaków tworzony przez Panią z bufetu :)
  • Odpowiedz
@trinitron nie mogą obecnie, ponieważ PCK jest w zarządzaniu baza ZHDK co stanowi kluczowy problem we wprowadzeniu tych odznaczeń do aplikacji. mają jednak sygnały o tym i będą pracować nad tą funkcjonalnością na pewno.

@zgubilam_kredki tu fakt.... może przyjdą jakieś czoksy premium typu Wedel albo coś deserowe (tak wiem marzenia ściętej głowy xd)
  • Odpowiedz