Wpis z mikrobloga

ALe ja ogarniam ten przyklad, nie wiem po co mi tłumaczysz


@LazyInitializationException: Czyli jednak nie ogarniasz...
Przykład był po to by Ci wyjaśnić jak PiS bezpośrednio przyłożył się do wzrostu inflacji.
Z tego co piszesz wynika, że nie uznajesz tego, że działania PiS zwiększyły inflację, a także tego, że wzrost marży Orlenu miał wpływ na inflację, bo "przecież w innych krajach jest drożej!!!".

Więc nie, nie ogarniasz.

i jak to się
To pis chociażby za pomocą swojego słupa na stołku prezesa orlenu sztucznie zawyżał ceny benzyny - koszty to ok 1-2% wzrostu cen innych produktów i usług

@dqdq1 coś mi tu nie gra. Jak paliwo podrożało o 1.5 zł co daje jakieś wzrost paliwa o jakieś 20% (liczę w głowie na szybko) to jak produkty mogły zdrożeć tylko o 1-2%? Chyba ci się pomyliło z inflacja, bo ktoś obliczył, że 1-2% większej inflacji
Z tego co piszesz wynika, że nie uznajesz tego, że działania PiS zwiększyły inflację


@Wiesmin: Nigdzie tak nie napisałem xD

Tak, że bez PiSu inflacja byłaby niższa. Byłaby wysoka, ale niższa niż teraz.


Tak 1-2% niższa xD Przy czym POwskie lemingi uważają, że gdyby rządziło PO to inflacja byłaby typu 2-3% w skali roku

https://tvn24.pl/biznes/pieniadze/orlen-inflacja-grudzien-2022-ile-wynioslaby-inflacja-gdyby-orlen-nie-stabilizowal-cen-ekonomisci-mbanku-komentuja-6596634
@LazyInitializationException

Skoro Orlen zawyża ceny to w krajach gdzie nie ma Orlenu benzyna powinna być tańsza niż w Polsce tak?


Nie, tam gdzie nie ma Orlenu benzyna powinna podrożeć mniej w ujęciu % i tak właśnie jest. Wzrosło wszędzie ale procentowo najbardziej obywatelom #!$%@?ł pis. Jak tego nie rozumiesz to się nie dziwię ze jesteś pisowcem