Wpis z mikrobloga

tydzień temu kupiłem piec do pizzy xD pierwsze placki wyszły spalone, prawie kuchnie spaliłem, ale się nie poddałem! w końcu udało mi się ogarnąć piec, a następnie z górki. 5kg mąki Caputo, pirometr już w drosze. teraz jeszcze zostaje zrobić zakupu spożywcze czyli włoskie pomidory z puszki/sos, jakieś włoskie dodatki. na sam koniec zabawa z temperatura, czasami dojrzewania i wgl i mogę #!$%@? placki. jedno jest pewne. nie wracam do kupionej pizzy, nie ma #!$%@?. nawet moja (według mnie) najgorsza była o niebo lepsza niż z pizzeri

#pizza
  • 8
@zielony_goblin: Zaczniesz od pieca kopułowego, później powiesz, że chcesz go zmodować. Uznasz, że zmodowany piecyk kopułowy to za mało to kupisz Effeuno/piec gazowy. Później stwierdzisz, że ciasto nie masz czym wyrabiać to kupisz planetarkę, a następnie mikser spiralny. Okaże się później, że łopaty, które posiadasz są badziewne, to spojrzysz na gi.metala/lily.

Królicza nora jest baardzo długa i kosztowna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@programista15cm @Zamaloczasunalogin @oczyazjaty @rnggod piec to za dużo powiedziane ( ͡º ͜ʖ͡º) ariete 909. na razie lekko podkręciłem termostat bo i tak nie mam jeszcze priometru i nie wiem do ilu mi kamień nagrzewa. pewnie za niedługo wejdzie biscotto xD a na koniec przełożenie grzałki z dołu na górę, ale na spokojnie. zobaczę ile wyciągnę stopni na Ori kamieniu i grzałkach + muszę się nauczyć pracować z
@zielony_goblin: w cerfourach od niedawna masz mozzarelle fior di latte tańsze od galbani, jest sztosik. niestety San Marzano jeszcze nie udało mi się w rozsądnej cenie znaleźć, trzeba zamawiać ( ͡° ʖ̯ ͡°)