Wpis z mikrobloga

Przyszło mi do głowy, że zanim zdecyduje się na zakup nowego roweru, nauczę się jeździć we wpinanych butach.
Jaki komplet, pedały i buty polecacie? Są jakieś sprawdzone zestawy dla amatorów?
#szosa
  • 15
@GrubyKapitan: Jeździsz na szosie czy chcesz szosowe pedały, bo tutaj może być różnie i jedno nie wyklucza drugiego?
Pedały Looka są spoko, Shimano też i w zasadzie czego nie weźmiesz to pewnie będziesz zadowolony.
Z mniej standardowych propozycji możesz rozważyć Egg Beatery - IMO najbardziej newbie friendly pedały (4-stronne wpięcie, łatwo się wypinają, fajnie wyglądają, możliwość remontu, blok jak w MTB więc da się w tym chodzić). Z wad: mosiężne bloki,
@GrubyKapitan: A skąd ja mam wiedzieć jakie pedały chcesz, możesz jeździć na szosie w blokach SPD. Nikt tego nie sprawdza, o zgrozo - pomyśl co by było gdybyś jeździł na gravelu - pewnie kosztowały by 500zl za sam dopisek gravel.

Bierz look - ja wolę Shimanowskie ultegry, ale gdybym miał zmieniać to bym celował w look keo. Na początek zostaje minimalna siła wypięcia, jak wyrobisz Sobie nawyk to będzie wszystko okej.
@GrubyKapitan:
Między SPD a SPD-SL i KEO jest taka różnica, że w SPD w miarę normalnie się chodzi i SPD nadaję się do jazdy po szutrach i bezdrożach. SPD-SL i KEO raczej tylko asfalt i chodzenie to raczej tylko po ciasto i kawę do cukierni, do której właśnie podjechałeś :)
SPD-SL i KEO są trochę wygodniejsze (podczas jazdy), łatwiej ustawić tam stopę, odrobinę lepiej stabilizują nogę.
LOOK KEO i SPD-SL mają
Przyszło mi do głowy, że zanim zdecyduje się na zakup nowego roweru, nauczę się jeździć we wpinanych butach


@GrubyKapitan:

1. Zacznij wyrabiania nawyku wypinania już teraz, jeżdżąc na platformach. W ten sposób, odpukać, jeszcze nie zaliczyłem gleby. Wypinanie było dla mnie naturalną rzeczą.
1.1. Na wszelki wypadek pierwsza jazda na jakimś trawniku, żeby się nie poobijać.
2. Wypnij jedną nogę w momencie hamowania przed skrzyżowaniem, a nie na ostatnią chwilę
@GrubyKapitan: jeśli faktycznie taki gruby z Ciebie kapitan, to celuj w jakieś Giro albo NorthWave. Fizik to raczej wąskie buty. Shimano ma też buty w wersji Wide, ale do dostania w zagranicznych sklepach jak biekster, bike24, bikeinn, mantel (ten sam opracował rozmiarówkę niezależną od tej dostarczanej przez producenta, polecam).