Wpis z mikrobloga

Mirki z #krakow i w sumie z #rower i #samochody chwile temu razem z niebieskim byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji - dołączam zdjęcie wraz z opisem sytuacji: Czerwona strzałka to samochód, niebieska to rowerzysta.
Pan rowerzysta oburzył się na kierowcę który spokojnie czekał na możliwość przyłączenia się do ruchu przed Rondem Matecznym, a Pan Rowerzysta zaczął mu wymachiwać przed maską i potem wkładać ręce do samochodu "że #!$%@? i przepisów nie zna".
Pan Kierowca nie wytrzymał wysiadł i zaczął się szturchać z Panem Rowerzystą- (on się z rowerem wywrócił) - w tym momencie mieliśmy już podjąć mediację i dać Panu Kierowcy znać, że po prostu nie warto, ale jakoś rozeszło się po kościach a rowerzysta dalej wymachiwał rękami kierowcy, że "jeszcze się spotkają". Sytuacja patowa, bo rowerzysta to wiek 50+ a kierowca w przedziale 26+ i zaczęliśmy się zastanawiać jakby doszło faktycznie do rozprawy to kto miałby szanse na wygraną.
Z mojej strony mogę tylko dodać, że obydwoje z niebieskim jeździmy na rowerach jak i samochodem więc staraliśmy się być bardzo obiektywni ale uważamy, że reakcja Pana Rowerzysty była zbyt intensywna co doprowadziło do wybuchu Pana Kierowcy.
Co myślicie?
#motoryzacja #prawojazdy #przepisydrogowe
Pobierz Cyckiemwtwarz - Mirki z #krakow i w sumie z #rower i #samochody chwile temu razem z n...
źródło: afsfg
  • 7
@Cyckiem_w_twarz: moje zdanie (jako kierowcy i rowerzysty) jest takie: jeśli samochód ustawił się tam zanim był widoczny w zasięgu wzroku rowerzysta, to ciężko mieć pretensje do kierowcy. Niestety idioci projektują często przejścia i DDR w takich miejscach, że samochód nie ma się jak zatrzymać czekając na lukę w sznurze pojazdów bez utrudniania ruchu na powyższych.
@Cyckiem_w_twarz jak jadę rowerem i widzę z daleka, że auto już tak stoi i nie miało innej możliwości by jechać inaczej to #!$%@?, omijam go.

Jak jadę rowerem i zbliżając się do przejazdu widzę jak auto zbliża się do niego w tym samym czasie, ale ma na mnie #!$%@? (lub patrzy tylko w lewo, a ja nadjeżdżam z prawej - standard) to już miły nie jestem. ( ͡º ͜ʖ͡