Wpis z mikrobloga

Cześć,
w korpro którym pracuje pojawiła się interesująca mnie oferta pracy (pic rel). Niby Data Analyst, ale z opisu jednak PBI Developer ( ʖ̯), w każdym razie chciałbym się dowiedzieć czego tak na prawdę musiałbym się nauczyć, żeby aplikować i być może ktoś byłby w stanie przybliżyć jak mniej więcej wygląda taka praca?
W tej chwili pracuje na stanowisku junior analityk danych i nawiązując do wymagań w ogłoszeniu tak opisałbym swoje obecne umiejętności:
-Excel, z tego czuje się najmocniej i raczej się nie obawiam, Pivoty, PowerQuery, bardziej skomplikowane formuły, trochę VBA jak jest potrzeba itd.
-SQL (nie miałem styczności z Databrics - nie wiem co to), uczyłem się dosyć dawno temu i z racji, że nie używam w ogóle w obecnej pracy to wiele zapomniałem, ale tak na szybko z tego co pamiętam to proste zapytania z joinami/where/having, jakieś agregacje sum/min/max/avg, stworzenie temp table i działanie na niej. Co jeszcze? Na pewno musiałbym odświeżyć pamięć.
-PowerBI, w tej chwili w pracy używam go głównie do generowania danych z różnych modelów danych, czy to przez stronkę w przeglądarce czy przez wersje desktopową. Często robię sobie kopię jakiegoś modelu danych i wrzucam do tabeli interesujące mnie miary, ale jednak ja ich nie tworzę, nie wiem jak się znalazły w tym modelu i w jaki sposób zaciągają danę z różnych systemów ERP. Moje jedyne doświadczenie z tworzeniem modelu danych/raportu w PowerBI to było zaciąganie danych z excela i zrobienie jakiegoś dashboarda. Z DAX-a również nigdy nie korzystałem - jakie są najważniejsze funkcję DAX, które powinienem znać?

Jedyny plus jaki myślę, ze mógłby mi dać przewagę to mniej więcej znajomość tego biznesu i struktur firmy.
Dzięki!

#powerbi #analizadanych #pracait
Pojzon - Cześć,
w korpro którym pracuje pojawiła się interesująca mnie oferta pracy (...

źródło: analityk

Pobierz
  • 2
-SQL (nie miałem styczności z Databrics - nie wiem co to), uczyłem się dosyć dawno temu i z racji, że nie używam w ogóle w obecnej pracy to wiele zapomniałem, ale tak na szybko z tego co pamiętam to proste zapytania z joinami/where/having, jakieś agregacje sum/min/max/avg, stworzenie temp table i działanie na niej. Co jeszcze? Na pewno musiałbym odświeżyć pamięć.


@Pojzon: poczytaj o databricks. z samego SQL'a to rozważ takie zadania: