Wpis z mikrobloga

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Zieloni z ludowcami, a premier był z wizytą w Moskwie 11 kwietnia 2022r. Pytałeś się o kraje NATO a ja ci pokazałem że to wcale nie jest duża odległość, poza tym nikt nie mówił że można wylecieć z Austrii zaraz po przybycie, może to cie zdziwi ale Ukraińcy którzy znaleźli się w Polsce mogli bez problemu polecieć do innych krajów jeśli mieli wszystkie potrzebne papiery.
@kupkesobieciagne: Dokładnie. Czołgi same się nie przetransportują na granicę. Trzeba do tego pociągów. Samo zebranie wojska na granicy to kilka tygodni. Dokładnie tak jak to było z Ukrainą. Tylko, że Rosja w oczy kłamała, że to ćwiczenia. U nas byłoby tak samo. Trzeba obserwować sytuację i jeżeli wojska zaczęły by się w większej ilości kumulować przy granicy to ostatni dzwonek aby uciekać z kraju. Jak już będzie dzień wojny to szansę
Mnie zawsze bawiły głosy tych wszystkim internetowych komandosów którzy twierdzili że sobie uciekną jak będzie wojna. Granice będą pozamykane dla mężczyzn 18-50 lat zanim większość nawet pomyśli o uciekaniu. W internecie zawsze fajnie się pisze o oszukiwaniu systemu ;)


@koala667: a co ty myślisz, że nasi pogranicznicy czy wojskowi są nieprzekupni? xD Na Ukrainie można się wykupić za 3000-5000 k USD, słyszałem kilkukrotnie te informacje od samych uchodźców, a ostatnio była
@koala667: mnie za to zawsze dziwią głosy tych którzy się cieszą z tego że innym ludziom ktoś chce ograniczyć wolność decydowania o sobie

Czy to jest jakaś uniwersalna "wartość" - że skoro "ja zostaję i decyduję się na to że będę gnił w okopach(polecam przeczytac "na zachodzie bez zmian") to innym też narzucę moją wolę" oraz "skoro ja nie cenię swojego życia to nie będę cenił życia innych" - czy jednak
@karakanjaroslaw: Różnica jest taka że PL to nie jest Ukraina czy Kongo gdzie korupcja jest normą. Zawsze się znajdzie sposób ale skala tego jest 10x mniejsza w PL. Na Ukrainie można być(posiadać papiery) pilotem czy pokładowym bez żadnej praktyki, kompletnie inna skala korupcji i przekładanie tego na polskie realia to sorry ale nie będe tego nawet komentował. Oszukiwanie systemu zawsze dobrze wygląda w internecie, tutaj każdy może być Jasonem Bournem.
@Neris: Przecież możesz oddać obywatelstwo, nikt cię tutaj nie trzyma na siłe. Będąc obywatelem masz przyjemności ale też obowiązki. Takie praktyki i procedury w przypadku wojny są na całym świecie. W czasie wojny są istotniejsze sprawy od twojego humoru i uczuć ;)
@koala667: Druga część bo nie zdążyłem z edycją.

Rozumiem, że państwo może mieć w tym interes. Bardziej zastanawia mnie dlaczego osoby takie jak Ty (nie wiem czy jesteś cywilem czy trepem) czerpią przyjemność z ograniczania swobód innych ludzi (może tak nie jest, chociaż takie mam odczucie po twoich postach że się cieszysz że tak będzie)

Ja np. jestem za tym żeby dać ludziom wolną rękę(jestem świadom jakie jest prawo dla mężczyzn