Wpis z mikrobloga

@Metylo @przecietnyczlowiek: @yelonec darmowe materiały tworzone i udostępniane przez koleżankę są tak tragicznie słabej jakości, że czasem czytanie tego boli (ostatnia roadmapa nauki to był chyba szczyt wszystkiego - widzę ze teraz została skasowana i cała radosna twórczość zastąpiona grafiką "Naucz się excela, sql, power BI, zrob raport i pracuj" xD ), a ich tematyka w większości przypomina jakiś kołczowy scam i w żadnym razie nie ma żadnej wartości podnoszącej kompetencje
@Metylo: @Niemamwiedzy @przecietnyczlowiek @yelonec @Sad_poyato @cohontes @vateras131 Jak wchodziłem do branży BI to ją na początku śledziłem bo myślałem że to jakieś fajne miejsce w PL gdzie będzie aktualna wiedza, trendy, info o aktualizacjach np. w PBI, jakieś ciekawostki itp. Babka co jakiś czas robi live czy to sama czy z jakimiś rekrutywkami i nagania ludzi na wejście do branży. Zapisałem się z ciekawości do jej newslettera, zero ciekawostek tylko spamowanie
karmazynowy20 - @Metylo: @Niemamwiedzy @przecietnyczlowiek @yelonec @Sad_poyato @coho...

źródło: pbiblog2

Pobierz
@karmazynowy20
ta roadmapa była genialna xD ale pewnie była zajęta bombelkiem i musiała ciężko pracować w canvie przy tym przez całe 30 minut xD
btw udało Ci się już wejść do branży? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@przecietnyczlowiek: @Metylo skok na kasę i tyle. Ja rozumiem chęć zarobienia, ale sam wydałem może sumarycznie 300-500zł na kursy na udemy/courserze itp. ale dostałem za to całkiem jakościowe treści zebrane w jednym miejscu. Stawiam nawet tezę, że stanowcza część osób które będą w tej jej grupie/społeczności nie zostanie analitykiem skoro do tej pory nie potrafili znaleźć rzetelniejszych źródeł wiedzy.
@karmazynowy20: mnie najbardziej wkurza, że sobie wymyslila ze swojej grupy, gdzie spolecznosc sama siebie zbudowala pomysl na zarobek. Ludzie sa na tej grupie, bo mysleli ze jak wiele grup to po prostu wymiana wiedzy i tyle xD a tu sie okazalo, ze ona z tego robi marketing siebie.
@karmazynowy20 najlepsze w tym wszystkim jest to, że ona zanim założyła płatną grupę to spamowała po firmach z "propozycją współpracy" (u mnie 2 razy pytali mnie o opinię w sprawie reprezentowanego przez nią poziomu i potencjalnych korzyści z takiej "współpracy" xD). Wygląda na to że nikt się nie zdecydował ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Sad_poyato: bo sprzedaje bullshit na poziomie, jak przestaniecie używać excela a zaczniecie powerbi to zostaniecie analitykami DANYCH. Już nie mówiąc o tym, że prawdopodobnie wszystko co ta osoba jest w stanie zrobić w Powerbi, ktoś zrobi w excelu. A cały potencjał PBI nie zostanie wykorzystany