Wpis z mikrobloga

Pierwsze podejście do papryk, jalapeno w doniczkach większych bo strasznie do słońca szły były mega długie
Ale jestem zadowolony może coś z tego będzie, napewno popełniłem jakieś błędy ale trudno człowiek się uczy :)

Takie pytanko jeszcze czy te pierwsze liścienie obrywać, jest to konieczne? bo zapomniałem i teraz myśle czy by ich nie uciąć

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa
feksz - Pierwsze podejście do papryk, jalapeno w doniczkach większych bo strasznie do...

źródło: papryki

Pobierz
  • 10
@feksz: Pamiętam jak pierwszy raz siałam swoje i wyglądały podobnie mniej więcej o tej samej porze roku. Wydaje mi się, że nigdy potem już tak ładnych papryk nie miałam. Takie opalone prawdziwym słońcem, a nie jakimś lampami i innymi wymysłami. Jak patrzę na Twoje to miłe wspomnienia wracają :D
  • 1
@magnes125: Heh, a już nie hodujesz? jakie miałaś? W tym roku wgl nie ma słońca moje praktycznie rosną bez słońca.
Od czwartku ma być słonko to ruszą na maksa, mam nadzieje, że po przesadzeniu nic im nie będzie. Pare godzin po pikowaniu leżały ale już wstały i pną się w górę :D super że można je przezimować a z każdej prapryki będzie mase nowych nasion na kolejny rok. Chyba mam nową
Heh, a już nie hodujesz?


@feksz: Oczywiście, że hoduję. Możesz sobie wejść na tag #domowasuszarnia. I ja, i @Niewiemja większość rzeczy wrzucamy dość regularnie :D

Sama nie jestem albo bardziej nie byłam fanką papryk, a już szczególnie ostrych, ale sama ich uprawa jest uzależniająca. Do tego potrafią być zwyczajnie piękne. Zimowanie nie jest łatwe, ale jak ma się miejsce, to nic się nie traci się próbuje.