Wpis z mikrobloga

@majkel_scofield Swoją siostrę najlepiej Ty znasz i wiesz czy można jej zaufać. Dla bezpieczeństwa i tak podpisz z nimi jakąś umowę. Procent możesz dać jakiś minimalny bo jednak inflacja szaleje. Ja pożyczałem pieniądze w rodzinie i znajomym i nie było nigdy problemu. Wszystko zależy od ludzi.
@majkel_scofield zależy. mój brat jest akurat wypłacalny, pracuje, więc na luzie. ale rodzeństwo mojego ojca - za #!$%@? nawet grosza.

jak siora pozaciągala inne kredyty, to nie dawaj, bo będziesz na końcu do spłaty. a jeszcze przy obecnej inflacji, to za 2-3 lata połowę wartości dostaniesz.
jeśli mają własne 300-400 a brakuje 100, to ok. znaczy, że szanują kasę.

ale jeśli porwali się mając 10% wkłady, to odpuść
@majkel_scofield

zależy od stosunków, oraz czy będziesz przede wszystkim potrzebować tych pieniędzy zanim oni określają ci je oddać.

ja od brata pożyczałem podobną kwotę tylko na krótko upewniając się że nie będzie ich potrzebować w tym czasie, chciałem mu jakieś odsetki nawet w zamian dać ale nie przyjął.

skoro masz wątpliwości i się wahasz to podejrzewam że raczej nie powinieneś tego robić.

ja swojemu bratu nie bałbym się i nie obawiałbym się
@majkel_scofield: Zależy od siostry i ogólnie relacji w rodzinie. Ja obecnie swojemu bratu bym pożyczył bez problemu. Ale kiedyśtam jemu i jego hipotetycznej żonie nigdy, za dużo zmiennych nad którymi nie miałbym kontroli. Najlepszy skutek tej sytuzcji to wyjście na zero, najgorszy sam pewnie sobie wyobrażasz skoro pytasz na mirko
@majkel_scofield: Jak im tyle brakuje to raczej ich na ten dom nie stać i niech nie kupują, proste xD

przecież postawienie domu to są dopiero pierwsze koszty, w domu cały czas jest coś do zrobienia. Pożyczenie takim osobom 100k jest prawie równoznaczne z wyrzeczeniem się tych pieniędzy na zawsze
@majkel_scofield ja to mam wrażenie ze na wykopie to sama patologia przebywa. Brak zaufania do rodzeństwa, jakieś #!$%@? pisanie umów z siostra, no #!$%@? jedno wielkie xD Nie raz pożyczamy sobie z bratem różne kwoty niekiedy bardzo duże i jakbym miał komuś pożyczyć hajs to właśnie jemu