Wpis z mikrobloga

Czy można się starać o rentę socjalną, będąc zarejestrowanym na bezrobocie? Nie dostaję aktualnie żadnych pieniędzy od państwa i nie jestem nigdzie zarejestrowany jako bezrobotny.
Mam chorobę genetyczną + parę innych, na pierwszej próbie o rentę, nic nie dostałem. Przy odwoływaniu też nic nie dostałem, teraz czekam na swoich lekarzy, którzy podejmą decyzje co ze mną robić. Rodzicom powoli kończą się pieniądze i lipa leki opłacać z ich kieszeni. Do pracy byłoby ciężko pójść, ze względu na poniszczone stawy i agorafobię z ostrym lękiem (aktualnie na lekach trochę lepiej, ale boję się bez rodziców z domu wychodzić, ze względu na utratę czucia w całej nodze przez kolano co jakiś czas. Ostatnim razem gdy tak się stało właśnie nabawiłem się bardzo ostrego lęku i będąc nawet w domu byłem ostro pobudzony i wystraszony).

Widziałem, że jakaś Pani się tutaj udziela, znająca się na sprawach zusowskich.

#zus #pytanie #renta #bezrobocie
  • 4
@Moh1kanin: można się ubiegać bo nie masz prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Tylko jakbyś otrzymał prawo do renty to należy poinformować PUP o wyrejestrowaniu z ubezpieczenia zdrowotnego.
Prawo do renty socjalnej powstaje jeżeli uszczerbek na zdrowiu, który powoduje całkowitą niezdolność do pracy powstał przed ukończeniem 18 lat życia lub do 25 lat życia jeśli się uczyłeś. Składaj dokumenty i Czekaj:D
@poziomkoowaa: Znaczy, ups.
Ja myślałem, że zasiłek dla bezrobotnych, jest dla osób, również dla osób, które nigdy nie pracowały.
Mogłem się starać dawno temu o rente z mopsu, ale byłem wyłączony z życia przez cały rok przez lęki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Moh1kanin: w sumie na się nie znam na zasiłku dla bezrobotnych XD a prawo do renty może powstać od dnia zaprzestania pobierania zasiłku dla bezrobotnych jeżeli taki kest pobierany.
Do dokumentów dołącz taki druk ERO. Po złożeniu ERO ZUS może ustalić prawo do renty wstecz nie wcześniej niż od dnia spełniania warunków i nie wcześniej niż od 1.03.2020 r.