Wpis z mikrobloga

Laserowa korekcja wzroku - warto się podjąć temu zabiegowi? Mam astygmatyzm, wadę wzroku (z tego co pamiętam: L: -5.75, P: -4.5)
Noszę okulary (szkła pocieniane).
Ktoś może był w podobnej sytuacji? Jak to wygląda po kilku latach? Nie ma nawrotu? Ile czasu potrzebowaliście, aby "dojść do siebie" po zabiegu? Ja pracuję 8h dziennie przed kompem, więc też pytanie, czy tydzień/dwa i można normalnie patrzeć w ekran, czy nadal będzie jakiś światłowstręt itd. Jaki był koszt i gdzie robiliście? Jest jakaś "gwarancja"? xD

Ofc, najpierw zapytam mojego okulistę, co on myśli o tym, przy mojej wadzie wzroku. Ale chciałbym pozyskać opinie osób, które przez to przeszły.

#okulary #lekarz #okulista #zdrowie
  • 3
@rafal-masny: kiedyś o tym czytałem to podobno nie da się przy takiej wadzie całkowicie naprawić oczu no i wada może wrócić, w mniejszym lub większym stopniu także w okularach dalej będziesz chodzić. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich latach bo ja tematem interesowałem się ze 3-4 lata temu
@rafal-masny: Też się kiedyś przymierzałem do laserowej korekty, również z astygmatyzmem i sporą wadą. Mój okulista nie jest entuzjastą laserowej korekty, jego zdaniem to robienie z oka okularów. Kiedyś w mniej formalnej rozmowie z jednym okulistą poruszyłem ten temat, to potwierdził, aczkolwiek zaznaczył, że czasem komfort życia może być dla kogoś ważniejszy. Ja w każdym razie odpadłem na etapie nagrania z przebiegu operacji xD