Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie kupić #aparat
Trochę o mnie:
Lubię robić zdjęcia (poważnie). Zabierałbym go na wakacje, wycieczki, przez chwilkę pomyślałem, że mogę to też spieniężyć i robić jakieś sesje za pieniądze. Umiem trochę w IT, więc postawienie strony czy ogarnianie sociali nie byłoby problemem, a dałoby fajny wstęp w marketing.

Polecicie mi coś tak do 3000-4000 złotych? Nie znam się, ale myślałem nad bezlusterkowcem. I lepiej kupić np. aparat sprzed kilku lat, bo są polecenia np. sony A6000 czy Sony A7R II, ale to są aparaty z 2014 czy 2015 roku. Czy może warto kupić coś co miało premierę stosunkowo niedawno (np. 2023 Canon EOS R50 czy canon eos R10 ), bo jednak wydaje mi się, że technologicznie może być lepiej.
#fotografia
  • 13
Auć, ale drogie hobby. Myślałem, żeby się w tej cenie zmieścić


@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: ale to cena aparat plus obiektywy. Jak chcesz zawodowo pstrykać to musisz mięć więcej niż jeden aparat(nie będziesz zmieniał obiektywów na robocie plus potrzebny zapas jakby główny aparat padł). to jeszcze komp plus oprogramowanie. Do tego jeszcze jaka reporterska lampa (1,5) albo lampy do studia. Pytanie jakie foty chcesz robić? Bo jak sport to lekko 20k idzie na same
@Anakee: Akurat "wypady ze znajomymi, krajobraz" czy zdjęcia rodzinne, to bardziej dla siebie i znajomych. Myślałem, np. o jakichś sesjach dla znajomych za grosze i liczę na pocztę pantoflową, bardziej też chciałbym zbudować lekkie portfolio (czy to zdjęcia natury/ różnych obiektów i dzięki temu mogłoby być mi łatwiej znaleźć pracę w marketingu, bo to jest taki mój główny cel. Domyślam się, że to najsłabszy obiektyw, ale też mam ograniczony budżet, jestem