Wpis z mikrobloga

Tak dla przypomnienia podaję link do ankiety na temat strefy eko we Wrocławiu. Ankieta anonimowa.
www.wroclaw.pl/rozmawia/jakiej-strefy-czystego-transportu-potrzebujemy
Z mojego punktu widzenia nie należy się na nią zgadzać albo w minimalnym stopniu.
Powód ograniczenie swobody obywatelskiej, brak marchewki żeby zmienić stan rzeczy czyli zamiana starych aut na nic lub na lepsze. Szczególnie dla osób których nie stać na inne auto, korzystających z auta incydentalnie.
Głównie jednak żeby nie zmieniać miasta przyjaznymi małymi kroczkami aby coraz bardziej uprzykrzyć życie mieszkańca. Brak wjazdu aut starszych, większe ograniczenie parkowania, podniesienie opłat za mniej miejsc parkingowych. Eko strefy które będą dalej zanieczyszczone. Głównie przez zakłady produkcyjne i gospodarstwa domowe, smog głównie przez cząsteczki unoszone poprzez ruch a nie spaliny.
#wroclaw #krakow #warszawa #motoryzacja #parkology
  • 6
@LaHamTen: Powtórzę to co powtarzam przy każdym poście w tym temacie. Niestety nie mamy nic do gadania. Rząd podpisał i się zobowiązał do wprowadzenia tych stref.

We Wrocławiu musi ona powstać więc udają, że robią konsultacje. Zdanie obywateli mają w pompie. Konsultacje społeczne w tym mieście działają tylko jeśli dotyczą znajomych królika.

Dodatkowo w naszym pięknym mieście niestety obok rynku idzie trasa W-Z więc jest dodatkowy problem jak oni chcą to
dokladnie jak mowisz, pluje na urzednikow i nie wiem czy te "rozmowy" to nie sciema a zrobia co chca. Dieslem wjade do centrum 3x w roku. Natomiast niunia co jej misu kupil BMW X5 3.0 benzyna (widze takie z okna) moze jechac codziennie do paczkomatu (200m od domu!) czy tam na zakupy do EPI (wiadomo stonka dla biedakow choc blisko). To ja generuje 10x mniej spalin efektywnie. Aha to auto jest do
@modzelem: Wrocław ma w teorii Autostradową i Wschodnią, ale jedna już jest przeciążona i odpowiada tylko za fragment miasta, a druga jest jednopasmowa i daleko jej dokończenia :)

Warszawie też brakuje kilku dróg. Nie wiem czy obecnie w najlepszej sytuacji nie jest obecnie Łódź. a za jakiś czas Kraków jak tam dokończą inwestycje.
Dlatego, trzeba przynajmniej coś robić. Np ankieta. Wiadomo, że starsze auta się same wyeliminują. Te co zostaną to typu: raz w tygodniu jedziemy na działkę, przerejestrowane z żółtymi tablicami albo będą jeździć poza granicami obszaru.
Warszawa jako taka w w ogóle nie ma obwodnicy.


@modzelem: no niby nie, ale kto chce jeździć na wschód Warszawy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

We Wrocławiu jest ten problem, że obwodnicy i komunikacji miejskiej nie ma południowy obszar miasta, który jest najbardziej zaludniony. Przez to ludzie po prostu muszą jeździć autami.