Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.
Może jest tu ktoś kto chciałby podpowiedzieć mireczkowi jak zabrać się za poszczególne elementy podczas odświeżania tarasu.
Chciałbym usunąć komin po którym powstanie otwór i zastanawiam się czym go wypełnić żeby w przyszłości nie pojawiły się pęknięcia ani przecieki.
Chciałbym położyć nowe kafelki i nie wiem, czy powinienem zerwać stare czy bezpośrednio kłaść nowe?
Murek który otacza taras a dokładniej zaprawa która się na nim znajduje, kruszy się. Chciałbym ją ściągnąć, położyć nową a na nią ułożyć kamień który będzie od góry podświetlony ledami.
Jak fachowo nazywają się te betonowe elementu murku które znajdują się na jego szczycie? Gdzie można coś takiego kupić, jak fajowo to nazwać? Ten element również chciałbym wymienić na nowy i właśnie pod nim umieścić paski led a na nim zamocować barierkę lub szklane ścianki żeby nie zasłaniać widoku a mieć spokojniejsza głowę (dziecko w domu).
Poniżej załączam pare zdjęć, będę wdzięczny za wszystkie porady i uwagi.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #wykonczenia #zrobtosam #taras #remont
mAnic_ - Witam wszystkich. 
Może jest tu ktoś kto chciałby podpowiedzieć mireczkowi j...

źródło: 77E8BBDC-B99A-4ADC-8512-5B8C5D6D1E7D

Pobierz
  • 14
@mAnic_: Nie wiem jak się nazywa, ale niczym się nie różni od parapetu. Udaj się do kamieniarza, pokaź mu zdjęcia i wytłumacz o co chodzi. Jeśli się zdecydujesz, to firma przyjedzie na pomiar i nie musisz się tym sam zajmować, bo zrobią i zamontują jak trzeba. Do wiercenia w granicie tylko wiertła diamentowe, bo stal nawet tego nie "ugryzie". Możesz też porozmawiać z kamieniarzem, żeby wywiercił otwory do przymocowania barierki. Oczywiście
@mAnic_: Jeśli poziom jest dobry to można bezpośrednio na płytki, z dobrym gruntem strzepnym ( np. https://www.atlas.com.pl/produkt/atlas-grunto-plast-472-355/ ) , lub klejem przeznaczonym po próbie przyczepności, o ile te stare w miarę się trzymają. Ewentualnie można jakąś podłogową siatkę w kleju zatapiać. Atlas ma klej będący jedocześnie hydroizolacją.

https://www.atlas.com.pl/produkt/atlas-plus-s2-hydro-592-2088/

W Hiszpanii raczej mało pada więc stosowanie izolacji, jeśli jest pod spodem dobra niekoniecznie, tylko w tej dziurze jakoś się nawiązać do istniejącej
  • 0
@KollA

Trzymać się trzymają aczkolwiek tak jak znam tu Hiszpanów i ich podejście do pracy, to z dobra izolacja pod spodem może być problem. Tam gdzie jest komin, normalnie w pomieszczeniu kapie woda więc założyłem już nowy piec z nowym kominem i ten chcę usunąć. A izolacja będzie dość istotna ponieważ 3/4 tarasu znajduje się nad salonem i dobrze by było wyeliminować ryzyko przebicia się wilgoci. Zastanawia mnie czy podłoga po położeniu
@mAnic_: Wysokość dodatkową należy policzyć, ale minimum grubość płytki plus 5mm, a ma to znaczenie przy drzwiach, czy się będą otwierać, ew. czy woda nie wleci do mieszkania, pytanie gdzie woda ulatuje, czy spadki są dobre.

Nie koniecznie skuwać ścianę, jak się w miarę trzyma to szlif, grunt (penetrujący) i dorobić tynkiem elewacyjnym z siatką.
@KollA: Przykładowo robiłem taki murek (spękania od wody co przenikała przez fugi płytek na górze i pękały cegły pod spodem) i tylko to co odchodziło zbiłem i wytynkowałem, a reszta się trzymała bardzo dobrze, na to poszedł właśnie tynk elewacyjny Hoter i kolejne warstwy, aż do farby na tynku strukturalnym.
KollA - @KollA: Przykładowo robiłem taki murek (spękania od wody co przenikała przez ...

źródło: IMG-20210511-WA0004

Pobierz