Wpis z mikrobloga

Czy warto wymieniać polskie prawo jazdy na jukejowskie? Jakoś mi się nie podoba pozbywanie prawka wydanego w EU. Powiedzcie mi czy duże są różnice w wysokości ubezpieczeń samochodu? Mogę sobie sprawdzić na gocompare wpisując prawko z polski vs angielskie ale chciałabym wiedziec czy wpisanie numeru prawka duzo zmienia, ale nie mogę go podać gdyż nie posiadam( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk #prawojazdy #ubezpieczenie
  • 14
@czoko: Przeważnie masz niższe ubezpieczenie, do tego prawo jazdy jest dobrym proof of address. Ale moim zdaniem najważniejszy argument za wymianą jest taki, że jak je zgubisz to w UK zamówisz sobie nowe przez neta, a gubiąc polskie jesteś w dupie, bo musisz nowe wyrobić w Polsce, z czym możesz mieć problem, bo żeby to zrobić, trzeba mieszkać w Polsce. To samo z upływem ważności polskiego prawa jazdy.
@czoko wydaje mi się (aczkolwiek nie jestem w 100% pewny) że po wymianie prawa jazdy na brytyjskie dalej masz swoje prawo jazdy dostępne przez system mObywatel więc możesz udawać, że masz dwa dokumenty :⁠-⁠)
W praktyce jak mieszkasz w UK to warto.
@czoko: 13 lat miałem pl prawko w gb i nie miałem potrzeby wymiany. Nie chciało mi się robić zdjęcia i wypełniać wszystkiego. Odnośnie ubezpieczenia sprawdzałem kilka razy i wychodziło tak samo, pare razy nawet na polskim było minimalnie taniej(może teraz coś się zmieniło). Najważniejsze to co roku zmieniać polisę na nową najtańszą.
  • 0
@Big_Fomo: wlasnie, ja mam bezterminowo i ciekawe czy gdybym wpadła kiedyś na zwariowany pomysł że wracam do Polski, to czy dostałabym swoje bezterminowe czy jakieś urzędasy mogłyby mi to pozmieniać na terminowe. Wiem że nie powinni, ale z drugiej strony różne cuda na kiju dzieją się w tym kraju więc nie wiem też czy tu nie ma ryzyka.
@czoko: gdzieś czytałem ze do któregoś roku trzeba te prawojazdy bezterminowe wymienić , ale ja nie zamierzam :> wydaje mi się ze dadzą Ci bezterminowe , ale dokument będzie ważny 10 lat.