Wpis z mikrobloga

#it #devops Znacie może jakiś tani ale pewny #hosting vps z dyskami HDD (cena). szybkość średnio ważna, bo chodzi o magazyn danych i to cały czas w budowie (dla tego tanio, bo jest dalej w wersji rozwojowo testowo olewanej)?

Niestety chyba muszę po latach opuścić śląsk data center (shame on you). Od jakiegoś czasu nie da się płacić ani kartą ani gpayem. Po wielu mailach, na które kiedyś odpisywali szybko, teraz już nie, miała ta opcja wrócić. Dupa.
No to zapłaciłem tradycyjnym przelewem. Na ponaglenie o płatności wysłałem potwierdzenie przelewu (za niektóre serwery płacę co miesiąc).

No i serwery leżą zawieszone.

Nosz #!$%@? mać. Tyle lat ich chwaliłem aż do dziś.

ale wracając do tematu, szukam alternatywny w zbliżonych cenach

Minimum 100GB hdd na instancji, reszta zwyczajnie przyzwoita. Byle dockera uciągnęło i trochę node.js. W SDC płaciłem 30PLN/instancja /msc ale wiadomo, może być troszkę drożej ale nie za dużo drożej, bo żona się zorientuje, że ma telefon na podsłuchu ( )


  • 6
Zerknij na VPS od seohost - https://seohost.pl/vps
100GB HDD co prawda trochę drożej bo 45zł/msc, ale może Ci podpasuje.

Wykup sobie na miesiąc i przetestuj (spróbuj czy ten kod zadziała (bo nie wiem czy do VPS zadziała) 81E33A to będziesz miał -30% ceny).
Obsługę techniczną mają ekstra, przekonałem się nie raz.
@ECMAlover: to jakie Ty miałeś tam warunki że szukasz tanio?
100GB to nie jest tak dużo, na dodatek teraz coraz rzadziej można cokolwiek z hdd w ogóle kupić...

Zobacz sobie hetznera. Mają taką zajebistą opcję jak "Storage box". Kosztuje <4Euro za miesiąc, jest tam 1TB danych (ale można więcej), można dostępować wieloma protokołami (jakieś sftp/webdav/rsync itp), nawet można podpiąć pod maszynę jako dysk.

Do tego można dzielić foldery na użytkowników i
@ECMAlover
Ja polecam Ci Hetzner
Za 7 Euro możesz już dostać 3vCPU 4GB RAM i 80 NVME ssd. Dodatkowy storage pod instancję kosztuję 0.44Euro za 10GB. DataCenter jest w Niemczech wiec plus że blisko nas. (ostatnio dodali nawet instancje ARM wiec jak to nie problem to jeszcze bardziej można zaoszczędzić)

Cena przekracza co prawda 30zł, aczkolwiek to nie typowe VPS's tylko instancje Cloud naliczane na minuty, więc możesz pobawić się w automatyzację
  • 0
@Cloudziu No i zarejestrowałem się przez refa i pokazało mi piękny komunikat, że dostałem 20jurków ale w credit balance mam i tak zero. Poza tym nie mogę się zweryfikować, bo biorą za pewniaka, że mam dowód osobisty zgodny z adresem. Problem w tym, że nie mam adresu w Polsce :P Chyba nie pomyśleli, że ktoś może nie mieszkać w ojczyźnie :P No ale i tak brzmi kusząco, więc zobaczymy, co support odpisze
@ECMAlover: ja zamiast dowodu wysyłałem potwierdzenie że jestem podatnikiem VAT w PL. I mi zaakceptowali konto :) Więc chyba ogólnie chodzi o potwierdzenie tożsamości. Powodzenia !
@ECMAlover: Jest nowy kod na 15 dodatkowych kredytów. Jak zalogujesz się i wejdziesz w hetzner.cloud/usage - tam wybierz sobie Redeem i wpisz "KubeCon23Cloud". Mi zadziałało na koncie co już wcześniej miałem utworzone.