Wpis z mikrobloga

#bron #wojna #ukraina #rosja Kojarzycie sławne strzelby amerykańskie z Wielkiej Wojny? Na wojnie pozycyjnej jaka teraz się dzieję na Ukrainie to taka broń w okopie by mogła zrobić niezłą sieczkę z kacapów próbujących władować się do okopu. Ewentualnie szturmując okop mieć 2 ludzi z AR 15 + jeden ze strzelbą automatyczną/pompą. Ciekaw jestem czy coś takiego ma sens.
Morty1337 - #bron #wojna #ukraina #rosja Kojarzycie sławne strzelby amerykańskie z Wi...

źródło: 1000w_q95

Pobierz
  • 14
@Morty1337 a mi się wydaje, że niezłym pomysłem było by, żeby przynajmniej jeden żołnierz miał strzelbę i jakieś konkretne naboje śrutowe na drony, analogicznie jak się poluje na ptactwo. Taką chmura śrutu, chyba było by łatwiej zestrzelić małego drona ? czy one raczej latają zbyt wysoko?
@Morty1337: W dobie kevlaru, wkładów balistycznych i masowości broni samoczynnej to się nie sprawdzi. Strzelba będzie skuteczna tylko jeśli zastosuje się amunicję o dużej mocy, czyli nabój 12/76 z pociskiem/pociskami o dużej masie (śrut o dużej grubości lub breneka) - ale masz wtedy chociażby bardzo niewygodnego kopa na ramię, albo używasz amunicji stricte przebijającej (tu wchodzi już amunicja podkalibrowa z sabotem lub strzałki ale to drugie to już jest na granicy
Weźcie też pod uwagę, że kamizelki są tylko na klacie. Ze strzelby można strzelać też w ryj i nogi. A postrzał z jednego .223 jeśli nie trafi w kość jest bardziej znośni niż ze strzelby. Strzał w twarz (nawet w okularach balistycznych) zrobi duże wrażenie.
@Morty1337 w przypadku, gdyby kacapy się ładowały mi do okopu to wolałbym mieć pistolet maszynowy, coś w stylu ppszy, z potężnym magazynkiem i najlepiej amunicją przeciwpancerną.
Tak m. in. robili Finowie ze szturmującymi okopy sowietami i z pistoletem Suomi z magami na 71 nabojów, gdzie jeden fiński żołnierz kosił łatwo cały ruski pluton. Dopiero po tej sromotnej porażce ruscy stworzyli podobny, dzisiaj ikoniczny już pm ( ͡º ͜ʖ͡º