Wpis z mikrobloga

Ale bida na tagu #lego

To się pochwalę moim niecodziennym hobby:

93 zestawy lego minecraft, ~35k elementów. Wszystkie które wyszły od 2014 r. (w skali minifig) włączając polybagi.

Ściślej to brakuje mi 16 elementów w sumie do ukończenia kolekcji ale będzie to długa i kosztowna droga.

Gablotę zrobiłem sam, największa jaką udało mi się wstawić w wolne miejsce w salonie. 3,5m2 powierzchni użytkowej. Za mało, latem wychodzi kolejne 5 zestawów i trzeba będzie kombinować od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcie marnej jakości, bardzo trudno jest robić zdjęcia lego przez szkło a lustro za gablotą tego nie ułatwia. Gablota nie ma drzwiczek, żeby wstawić zestaw trzeba ją odsunąć od ściany ale za to się nie kurzą ( ͡ ͜ʖ ͡)
Semigod - Ale bida na tagu #lego

To się pochwalę moim niecodziennym hobby:

93 zesta...

źródło: IMG_20230423_095746

Pobierz
  • 24
  • 0
@Bo-Brownik:

Z zestawów :

21128 biały tors villagera
21128 głowa zombie villagera

21136 medium lavender armor
21136 medium lavender sword

21137 czarna głowa owcy
21137 2x głowa wilka z czerwonymi oczami
21137 Dark Tan spiral pole
21137 flat silver łopata
21137 4 elementy składające się na dużego slime
21137 pearl gold helmet
21137 głowa cave spider
21137 tile 2x3 ze strzałką (jedyny tani element)

Edit: pomyłka, chodziło o 21137 nie 21127
  • 2
@Qullion: stoły odpadają bo mam dwa koty. Dlatego też mam tak skonstruowaną gablotkę. Po pierwsze żeby mi nie łaziły po klockach a po drugie ze względu na sierść.

Jak się kiedyś przeprowadzę i będę miał pokój na samo lego to pierwsze co zrobię to dużą makietę ze wszystkimi setami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Qullion: 21137 kiedyś był na olx za 1900. Gdybym wtedy wiedział jaki będzie problem z tymi częściami to bym wtedy kupił.

A teraz poniżej 3k ciężko znaleźć.
  • 0
@Qullion: żebyś wiedział i nie co dwa tygodnie tylko 2x w tygodniu ( ͡° ʖ̯ ͡°). No ale co poradzę, wziąłem koty to się bujam z sierścią.

Kiedyś się pewnie wkurzę i zamówię na BL ten zestaw z finlandii za 2,5k. Rozbiorę, wezmę co potrzebne, resztę elementów sprzedam na BL. Ale to ostateczność ( ͡° ͜ʖ ͡°)