Wpis z mikrobloga

Chciałbym oświadczyć, że wbrew rozpowszechnianej, rosyjskiej narracji, sowieci nie wyzwolili Polski od nazizmu w 1945 roku.

Nie wiem kto Polakom nakładł do głowy takich bzdur, że przetocznie się przez nasz kraj sowieckiego walca, w pogoni za swoimi niegdysiejszymi przyjaciółmi Niemcami, kosztem hekatomby polskich ofiar i potwornych zniszczeń, i późniejsze pełne zwasalizowanie kraju jak wcześniej zrobili Niemcy, było wyzwoleniem.

Ale z równym skutkiem można utrzymywać, że co prawda złapaliśmy syfilis(rosja), ale za to wyleczyliśmy się z trypra(niemcy).

#ukraina #r0sja #zsrr #wojna #2ws

Ja się z tobą

  • Zgadzam 48.1% (63)
  • Jeszcze jak(papaj macha) 36.6% (48)
  • Nie zgadzam 15.3% (20)

Oddanych głosów: 131

  • 12
@Kierowca-ufo: Stalin użył czerwonoarmistów, by przegonili Niemców i tym samym umożliwili mu zainstalowanie swoich polskich agentów, a także (czasowo) sowieckich "doradców" i żołnierzy NKWD wspomagających polską bezpiekę w zwalczaniu antykomunistycznego podziemia.

Gdy jedni czerwonoarmiści odnosili sukcesy w walce z Niemcami, inni dopuszczali się pospolitych przestępstw na cywilach, w tym rabunków, gwałtów, podpaleń i aktów wandalizmu.

Jednak mimo obaw części Polaków, po 1944 Katyń się nie powtórzył, a codzienne życie po wojnie
@Trojden:

Jednak mimo obaw części Polaków, po 1944 Katyń się nie powtórzył, a codzienne życie po wojnie toczyło się na ogół normalnie


Acha, czyli obława Augustowska i co najmniej 50 000 ofiar reżimu komunistycznego lat 45-56 to jest to normalne życie?
Prześladowania AK i żołnierzy wyklętych, zamordowanie m.in gen. Nila, katownie ub w miejsce gestapo, potem dekady represji i zaszczepienie kultury donosu i bylejakości - to jest ten lajcik, te grabieże
@Trojden
Szkoda się nawet odnosić do tego ścieku, który wyprodukowałeś, prezentuje tak odrażająco rosyjski punkt widzenia.

Niby coś tam podajesz, ale nie znasz podstawowej informacji o liczbie ofiar represji najgorętszych lat 45-56, a potem obrzydliwie relatywizujesz dekady represji komunistycznych.

Nie, nie na miejsca pod moim wpisem na sowiecką historiozofię.
Jaki rosyjski??? Jaką sowiecką??? Rosja to Imperium Zła, tak samo jak ZSRR. Pełne najgorszych patologii. Pokazałem tylko drugą stronę medalu, bo widzę, że widzisz tylko jedną.
Szkoda, że nie podałeś źródeł swoich informacji i nie odpowiedziałeś na moje zwykłe pytania np. o ilość ofiar.

Nie wiem, ile masz lat, ale obyś kiedyś stał się bardziej zdystansowany do historii i wyważony w opiniach.
@Kierowca-ufo

BTW, ciekawe, czemu usunąłeś mój komentarz, zostawiając komentarz @