Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak jeszcze rok temu dzień w dzień był grzany temat tego że Europa nie poradzi sobie bez rosyjskiego gazu i ropy? Dosłownie codziennie było o tym wspominane i ruscy grozili tym w każdej wypowiedzi. Kiedy ostatni raz o tym słyszeliście w ostatnim czasie? #ukraina #rosja #wojna
  • 27
  • Odpowiedz
nie pamiętam czegoś takiego.Rosja nie jedyna ma gaz także mały problem.USA chyba najbardziej zarobi na gazie.


@Aleale2: Przecież nawet ruscy propagande nagrywali przeciwko europie :DDD
B.....n - >nie pamiętam czegoś takiego.Rosja nie jedyna ma gaz także mały problem.USA...
  • Odpowiedz
@dedler123: mnie jeszcze interesuje, też sprzed nieco ponad roku, rosyjska propaganda dotycząca laboratoriów m.in. w Mariupolu, gdzie pracowano nad bronią biologiczną. Dowodów dalej nie ma, a i sprawa ucichła. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 79
@M4rcinS: Ja słyszałem też że po paru miesiącach zachodnie firmy zaczną wracać cichaczem do Rosji, bo wyszli tylko pod presją i dla PR, a z tego co słyszę to kolejne marki wycofują się całkowicie i sprzedają lokale.
  • Odpowiedz
@dedler123: Nawet jakieś wykopki wyliczały że na pewno zabraknie xD
Potem miało zabraknąć węgla, a jeszcze później oleju napędowego, ale w to chyba nawet pro-ru wolontariusze nie do końca wierzyli, tylko pisali żeby pisać
  • Odpowiedz
@dedler123: nie wiem jak to wygląda w praktyce, tzn. czy obowiązują jakieś umowy i kontrakty czy UE nie jest w stanie zapewnić na dzień dzisiejszy innego źródła gazu, ale nadal kraje UE sprowadzają gaz, olej, węgiel i inne węglowodory z Rosji (do tego płacą drożej):

1. https://energyandcleanair.org/weekly-snapshot-russian-fossil-fuels-20-to-26-march-2023/
2. https://bellona.org/news/air-pollution/2023-04-europe-continues-to-buy-products-from-russias-dirtiest-companies
Zapaczony - @dedler123: nie wiem jak to wygląda w praktyce, tzn. czy obowiązują jakie...

źródło: image-77-1024x640

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Zapaczony: Tak, importujemy i inne kraje też częściowo, bo takie były umowy, a nie wywiązanie się z nich skutkowałoby płaceniem kar, które i tak dofinansowałyby rosję. Bardziej chodzi mi o fakt ich spamu i gróźb na ten temat, które się skończyły, gdy Europa znalazła alternatywne źródła, a Polacy otworzyli Baltic Pipe.
  • Odpowiedz
@dedler123: Było straszenie bo Niemcy jeszcze wierzyli, że rosja szybko pokona Ukrainę i wojna szybciutko się skończy, oraz Świat przymknie oko jak w 2014. Za dużo miliardów i interesy niemieckie, które były uniezależnione od dostaw sowieckich. Później sytuacja się wyklarowała i propaganda poszła w drugą stronę.
  • Odpowiedz
@dedler123: chłopie według ruskiej propagandy to w tą zimę będziesz #!$%@?ł chomika swojej córki marznąc podczas lodowatych europejskich zim (4 stopnie Celsjusza)
  • Odpowiedz