Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuje pomocy i informacji, bo się zgubiłem:
Mam JDG, ryczałt, bez VAT.
Chciałbym podjąć pracę w Niemczech i tam też pomieszkać z rok/dwa max. Jak to wygląda z podatkami? Gdzie je płacę i ile tak mniej więcej? Powiedzmy 50k euro rocznie. ZUS mogę w Polsce, do 24 miesięcy płacić. A Chce na polskiej JDG działać. Póki co mam niski ZUS. Co mi się opłaca bardziej?
JDG polska, praca w niemczech - ile podatków +- zapłacę procentowo?
JDG ale założona w niemczech na ten czas? Co wtedy? Albo gdzie mogę o coś takiego zapytać, pewnie nie za darmo, ale to chyba lepiej niż samemu zmarnować tonę czasu by poznać wszystkie kruczki i podatki. Ale póki co chce wiedzieć czy mi sięto realnie opłaca.
Przy 50k euro rocznie, oraz najlepiej przy 100k euro rocznie. Ile tam się płaci realnie podatków a JDG z polski, fakturki.
#praca #pracawniemczech #podatki #jdg #niemcy #zus #pracazagranica
  • 7
  • Odpowiedz
@Loloman
50k netto na dzialalnosci Ci sie nie pyli.
To jest 4k netto/miesiac z czego 9% liniowki, zus i ryczalt, plus koszty poboczne jak ksiegowosc czy stracony czas(przelicz na roboczogodziny).
No i brak urlopu - ponownie przelicz na roboczogodziny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@NexciaK zus chyba mogę płacić w polsce przez 2 lata. Siedziałbym w niemczech ale wystawiał faktury niemieckiej firmie za moje usługi. Firma JDG w Polsce by była. No właśnie nie wiem od którego momentu co mi się opłaca. Czy to 50k rocznie, 80? 100? Czy zwyczajnie umwoa o pracę w niemczech
  • Odpowiedz
@Loloman
Zalezy.
1. Czy fakturujesz Hansa czy Polaczka.
2. Jak kailbys sie rozliczac? Za robote? Za roboczo godziny? Ile mialbys dostawac? Jakie miasto i ceny mieszkania. Duzo niewiadomych.
  • Odpowiedz
  • 0
@NexciaK:
1) Hansa, niemiecka firma
2) Za godzinę, czyli pewnie jakaś kwota za godzinę i na koniec miesiąca faktura za liczbę godzin. Miasto nie tak duże 50-100k mieszkańców. Ceny podobne co w Polsce, jak zawsze ze wszystkim. Jedzenie trochę tańsze, życie pewnie też, bo teraz byłem 4 tygodnie to taniej się tam żyje niż w Polsce. Ale jest okazja na 1-2 lata z nimi powspółpracować, stąd mnei ciekawi kiedy mi się
  • Odpowiedz
@Loloman
Zakladajac ze wynajalbys mieszkanie na troche dluzej i nie zmienial go co chwila, a pracowalbys bardziej lokalnie, do tego maly zus i polska ksiegowosc to mysle ze 25netto+/godzina mogloby Ci sie oplacac.

Gorzej z tym ze jesli zadeklarujesz na A1 80/20% to bedziesz musial wystawic fakture na dochod w PL.
Poki bylo to 5,5% to sie oplacalo. W innym wypadku stracisz A1 po roku.
  • Odpowiedz
1) Hansa, niemiecka firma


@Loloman: jesteś już dogadany z tym “Hansem" czy dopiero chcesz go szukać? W Niemczech jest coś takiego jak Scheinselbständigkeit. Normalny pracodawca nie zatrudni Cię na stałe jako jdg bo może mieć z tego powodu problemy.
Chyba, że będziesz rachunki nie na tego Hansa wystawiać tylko na zleceniodawce Hansa.
  • Odpowiedz
  • 0
Scheinselbständigkeit.


@prezydent88: O tym nie myślałem. Zapomniałem że w całej Europie jest jako tako anty ludzkie prawo i podatki.
Po prostu szkoda mi zmieniać formę zatrudnienia skoro mam już JDG, działam sobie normalnie i myślałem że przez rok przebinbać na niej u Hansa, bo nie chce mi się zbyt kombinować z podatkami, prawem itd, a w dupie mam emeryturę itd bo w nią nie wierzę i sam wolę oszczędzać. Robotę mam,
  • Odpowiedz