Wpis z mikrobloga

mam samsunga s20 i powoli myślę nad zmianą, całe życie android, więc żeby życie miało smaczek teraz chcę spróbować iphona. Czy brać 14, 14 pro, czy poczekać na 15 (telefon jest sprawny, więc mogę)? W ogóle kiedy iphony najlepiej kupić, chwilę po premierze, czy np starszą generację w momencie wchodzenia nowej? Np samsungi dość mocno tanieją po premierze, ale później jak osiągną jakiś pułap to już raczej trzymają w miarę cenę, może tutaj też tak jest

generalnie chcę też kupić macbooka air z m1 za jakiś czas i później pewnie apple watcha, żeby spróbować całego eko sytemu

#apple #android #iphone #iphone14 #ios
  • 21
@PanLodowegoOgrodu zamiast 14 spokojnie możesz wziąć 13 - różnice wręcz niewielkie z perspektywy Kowalskiego, a kasa na czipsy i colę zostanie. Czerwoną 13 128GB można kupić poniżej 3700 zł na Allegro od Komputronika. A cena jest w porządku, bo wraz z premierą czternastek ceny iPhone poszły w górę i na stronie Apple 13 128GB kosztuje 4499 zł zamiast 4199 zł. Ogólnie 13 128GB zwykle oscyluje w okolicach 4000 zł w elektro marketach.
@PanLodowegoOgrodu co do głupiego przecinka o którym pisze kolega wyżej to wystarczy zainstalować klawiaturę nie systemowa tak jak na androidzie i działa wyśmienicie. Jest gboard albo SwiftKey także nie ma problemu. Osobiście korzystam z drugiej bo nie wyobrażam sobie jak można normalnie na systemowej pisać i trafiać w te małe krzyżyki jak chce się odrzucić korektę albo podpowiedź.
@PanLodowegoOgrodu: ja zmieniłem samsunga s20 na iPhone 14pro, różowej kupiłem zwykła 13. Porównując te telefony to zwykle 13/14 w ogóle nie brałbym pod uwagę. Odczucie jakbym brał tania, chińska zabawkę. Znowu 14pro jest strasznie duże i niewygodne i ciężkie. Każdy mi mówił, ze po dwóch tygodniach pokocham ten system, otóż nie. Używam już chyba dwa miesiace i nadal nie mogę się przyzwyczaić. Beznadziejne powiadomienia, słaby tryb nocny i brak ustawień w
@Tigermass: @duzeelobenc

https://www.reddit.com/r/Galaxy_S20/comments/y65bo8/moving_to_iphone_14_pro_max_will_i_regret/

właśnie tak czytam i chyba jak jestem zadowolony z s20 i działa, to nie ma co się rzucać n. Może poczekam na 15 pro, bo faktycznie zwykłych wersji nie ma co brać, bo to będzie regres w niektórych aspektach względem s20. Za jakiś czas może dostanę służbowego iphone to może sobie potestuje, czy mi pasuje. Jestem estetą i ten design apple mnie przekonuje, funkcjonalność pewnie po stronie androida
@PanLodowegoOgrodu z mojej perspektywy z czternastek jedynie Pro by się nadawała, a tak to 13, ale to też zależy od ceny trzynastki. Bo jeżeli jest w elektro markecie za 4000 - 4200 to już lepiej kupić zwykłą 14 z polskiego Amazonu. A jeżeli 13 jest w okolicach 3500 - 3700 zł jak wyżej wymieniona czerwona 13 to ja bym nie dopłacał.

Swoją droga w Lantre masz 14 Pro 128GB gwiezdna szarość za