Wpis z mikrobloga

skupiajmy się na tym ile centymetrów miała spódniczka ofiary gwałtu.


@thorgoth: Nie ma prawa regulującego długość spódnicy. Jest prawo nakazujące zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu.

Krótka piłka. Czy rowerzysta z nagrania zachował szczególną ostrożność?

Gdyby tylko istniał jakiś przepis zakazujący przechodzenia przez przejście zza przeszkody


@MateMizu: Dawaj śmiało. Chętnie poznam taki przepis. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thorgoth Autem pojechał na kozaka a mógł albo nawet powinien był zwolnić, ale rowerzysta też nie zachował się wcale tak ostrożnie bo na pewniaka wyjechał zza ciągu samochodów gdzie nie było widać co jedzie z naprzeciwka. Ja zawsze jak w takich sytuacjach przechodzę to na moment zatrzymuję się na pasach i wychylam głowę żeby się upewnić czy z naprzeciwka nikt nie pędzi i można dalej iść, i w tej sytuacji zrobiłbym tak
Gdyby tylko istniał jakiś przepis zakazujący przechodzenia przez przejście zza przeszkody


@MateMizu: istnieje, owszem. Ale rowerzysta nie wjechał na jezdnię zza przeszkody.

gdyby tylko istniał przepis nakazujący zachowanie szczególnej ostrożnosci podczas przechodzenia przez przejście/zbliżania się do niego.


Gdyby tylko istniał przepis nakazujący zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych prowadząc pojazd mechaniczy.
Masz jak byk napisane, że rowerzysta nie ma pierwszeństwa przecinając drogę

@reaktiv:
... drogę główną, jeśli DDR jest częścią drogi podporządkowanej.
W innych przypadkach ma zastosowanie art. 27.

Dios mio, co w tym przepisie jest trudnego że cie przerosło? Zadzwoń do wydziału komunikacji to ci wytłumaczą czego nie zrozumiałeś z tym "przecinaniem drogi".

No i nie zgadłeś w jakim kraju obowiązuje twoja wersja przepisów. Podpowiadam, pierwsza literka to R

Ty za
Nie uczę się z tiktoka bo go nie mam :)


Weź wygoogluj sobie "pierwszeństwo rowerzysty na przejeździe rowerowym" I poczytaj co tam jest napisane i wróć.


@reaktiv: dałem ci konkretną odpowiedź wyjaśniającą twoje błędy, podałem ci też odpowiednie przepisy. Zajrzyj do nich, zweryfikuj swoją wiedzę i potem do mnie wróć.

Do tego czasu przestań powielać te bzdury bo jeszcze ktoś w to uwierzy i komuś zaszkodzisz.

Powtórzę by było jasne dla
Nie musi się tego spodziewać na przejeżdzie DDR. Na autostradzie. Na parkingu. Na skrzyżowaniu równorzędnym.


@thorgoth: To zabawne, że przepisy, w przeciwieństwie do Ciebie, w połowie z tych przykładów wymagają szczególnej ostrożności, a w połowie nie.
@ZygmnuntIgthorn: Art. 14. [Zakazy dotyczące pieszych]

Zabrania się:
1) 37
wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
a)
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b)
spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2) 38
przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
Pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.


@Forfuta: a komentującemu na wykopie zabrania się powoływania się na przepisy, których nie rozumie.

Pieszy (rowerzysta) nie wchodził (wjeżdżał) na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd w tej sytuacji.
@Krupier: "gdyby tylko istniał przepis nakazujący zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych prowadząc pojazd mechaniczy"

"zbliżania się do niego" tu mam na myśli kierowce
@reaktiv: jest postęp ale wciąż przegrywasz z przepisami.
Na obrazku czerwona strzałka jest w ciągu drogi podporządkowanej.

Kolejna podpowiedź:
druga literka nazwy kraju gdzie przepisy są takie jak myślałeś to O
Nie ma prawa regulującego długość spódnicy. Jest prawo nakazujące zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu.


Krótka piłka. Czy rowerzysta z nagrania zachował szczególną ostrożność?


@ZygmnuntIgthorn: jeszcze krótsza piłka - czym jest skrzyżowanie i dlaczego przejazd rowerowy/kolejowy nim nie jest?
Bonusowe pytanie: czy gdyby to było skrzyżowanie i typ tak jak w rowerzyste wjechał w tira z pierwszeństwem to też byś pytał, czy tirowiec zachował szczególną ostrożność na skrzyżowaniu?
@MateMizu: droga mleczna jest drogą więc w planetarium pierwszy do kibla wchodzi ten po prawej od drzwi ;)

żaden typ przejazdu nie jest skrzyżowaniem. Nawet wyjazd z parkingu nie jest skrzyżowaniem. Skrzyżowaniem niestety jest tylko skrzyżowanie.
@MateMizu: co jest projekcją? Droga mleczna w planetarium?
Again: żaden typ przejazdu nie jest skrzyżowaniem. Nawet wyjazd z parkingu nie jest skrzyżowaniem. Skrzyżowaniem niestety jest tylko skrzyżowanie.

Ale bardzo mnie bawi że ktoś dorosły może tego nie wiedzieć.

( ͡° ͜ʖ ͡°)-