Wpis z mikrobloga

Podlasie, to jak dotąd niezbadany przeze mnie region Polski. Plan jest taki, aby zrobić tam tygodniowy trip i objechać najciekawsze miejscówki, które warte są uwagi. Interesują mnie miejsca mniej znane, opuszczone, historyczne, gdzie kiedyś wydarzyło się coś ciekawego, ale zajrzę także do tych popularnych.
Mam już wstępną mapkę z zaznaczonymi różnymi obiektami (To te zielone znaczniki wokół Białegostoku), ale może Wy macie coś w tym regionie, co możecie polecić. Może gdzie warto zjeść, co jeszcze zobaczyć? Po powrocie zrobię podsumowanie podróży, może kogoś z Was ona zainspiruje na wyjazd w ten region Polski. Będę starał się relacjonować także wyprawę na swoim Instagramie i może trochę tutaj, więc jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #podlasie #polska #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Podlasie, to jak dotąd niezbadany przeze mnie region Polski. Plan jest ta...

źródło: Bez nazwy-2

Pobierz
  • 11
@nightmeen: Na FB jest grupka "Urbex Białystok i akalice" coś tam ktoś wrzuca ale bez szału.
Z takich rzeczy na szybko to w Niewodnicy (nie pamiętam w której XD) jest opuszczony dworek.
Ruiny kościoła w Jałówce.
W samym Białymstoku są opuszczone ogólnodostępne stare magazyny amunicji, jeden jest ogrodzony od nastu lat i nikt nic tam nie robi.
W wielu większych wioskach z racji, że były to szlacheckie wioski są stare zapuszczone
@nightmeen: w Białymstoku są dwa rodzaje rejestracji:
BI - miasto Białystok
BIA - powiat Białystok ale gmina ościenna np. Choroszcz czy Wasilków
Nie liczę BSK, BLM, BMN bo to są rejestrację z Podlasia. Białystok Sokółka, Białystok Łomża, Białystok Mońki. Ale to chyba wszędzie w Polsce tak jest.
Przyjął się taki żart, że BIA wywodzi się od Białystok I Akalice.
Hehe wujek z akalicznej wioski przyjechał xD
@nightmeen: Jeśli chodzi o Biebrzański park to polecam rezerwat Czerwone Bagno i dojść (albo zajechać na rowerze) od kempingu przy leśniczówce do nieistniejącej już osady Nowy Świat. Ogólnie nad Biebrzą można trafić na miejsca gdzie jedyny ślad po dawnym domu to porastające krzaki bzu.

Cały Biebrzański PN to jest całe multum wież widokowych, ale najciekawsza to chyba pod Mścichami.

Z twierdzy Osowiec Fort II i IV można zobaczyć na dziko, nie
janielubie - @nightmeen: Jeśli chodzi o Biebrzański park to polecam rezerwat Czerwone...

źródło: 50489864741_7d06e06889_b

Pobierz