Wpis z mikrobloga

Orientujecie się czy można podłączyć dwóch operatorów do jednego domu rodzinnego na tej samej infrastrukturze światłowodowej zbudowanej przez zewnętrzną firmę w ramach POPC? Światłowód jest doprowadzony doziemnie do studzienki.
Czy z niej można podłączyć dwóch operatorów? Podejrzewam, że tam jest tylko jedno przyłącze i nie ma takiej możliwości? Niestety od UPC dowiedziałem się, że usługa jest dostępna pod adresem co każdy może sobie sprawdzić, ale z technicznego punktu widzenia nie byli mi wstanie odpowiedzieć
#popc #swiatlowody #orange #netia #upc #nexera
  • 11
  • 0
@userrrr: o kurde to super, czy muszę coś dodatkowo robić poza zamówieniem usługi w takim wypadku?
jeśli tam jest jedno przyłącze to jak oni rozdzielą wtedy te dwa połączenia?
  • 0
@LordDockers: u mnie jest studzienka na działce, nie ma napowietrznej sieci
jeśli jest jedno przyłącze w studzience to w jaki sposób dwóch operatorów mnie podłączy?
ogólnie chcę mieć dwie usługi pod tym samym adresem, czyli tak jakby dwóch różnych klientów, dwa oddzielne routery itd.
@lethzik Generalnie to jest tak, że kładąc sieć mieli mniej więcej wyliczone ile posesji podepną - wątpię, żeby ktoś się zgodził, bo po pierwsze usługa musi mieć swój adres (np. w UPC na utworzenie tzw. HP dla klienta czekałem kiedyś półtora roku w dość podobnej sytuacji xD ), po drugie operatorzy są niechętni do świadczenia kilku usług na tym samym adresie, a po trzecie gdyby nawet się udało to instalując Ciebie może
@userrrr: co niby mozna, uzasadnij to jakos.
@lethzik skad masz takie glupie pomysly? musieliby ciagnac ci dwa kable a czy da sie poza jednym kablem, na jednym kablu pewnie masz jednego operatora naraz, cholera wie czy uda sie kilku, dosyc watpliwe. masz wybor operatora i tyle ale jednego naraz a i tak jestes zmuszony do korzystania z operatora popc bo swiatlowod i infrastruktura sieciowa jest jego do pewnego momentu,.
@LordDockers: opisujesz straszne glupoty, nie masz pojecia jak to wyglada fizycznie. jaki koncentryk na nexerze i popc.
przeciez tu nie m zadnej potrzebny zmiany, zmieniasz operatora, zostaje kabel nexery tylko zmienia sie router od koncowego operatora.