Wpis z mikrobloga

  • 0
@krytyk__wartosciujacy nie robię pocisku, każda jakąś nisza ma freakow w danej dziedzinie i rozumiem że ktoś może być zafiksowany światem rowerów i podchodzic do tego inaczej. czyli najważniejsze aby dupsko przeżyło podróż
Mirki czy jeżdżąc na rowerze koniecznie trzeba mieć te obcisłe ubrania ( ͡º ͜ʖ͡º)


@banshiou: jedź kilkadziesiąt kilometrów pod wiatr i zapytaj jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie to zależy po co jeździsz. Dla przyjemności czy robisz trening i zależy Ci na prędkości. Takie ciuchy zdecydowanie mają swoje plusy.

Bibsy - gacie z gąbką, która dzięki dobremu dopasowaniu i szelkom trzyma
@banshiou: ja #!$%@?ę, co ludzie mają z tymi ciuchami na rower? Tego się nie nosi, żeby wyglądać, tylko żeby się wygodnie i HIGIENICZNIE jechało. Chcesz to możesz jechać w dżinsach i koszulce, nikt tego nie sprawdza, ale po dajmy na to 30-50 kilometrach w ciepły dzień koszulka zamieni się w obleśną mokrą szmatę, a dżinsy obetrą ci dupsko tak, że rower na kilka dni masz z głowy.
Zakładając odzież kolarską, nawet
@banshiou: nie trzeba. w pewnym momencie w tych obcisłych jest wygodniej i łatwiej jest je uprać. możesz jeździć w czym chcesz, oni tego nie sprawdzają.
@banshiou: zacząłem swoją przygodę z rowerem zeszłej jesieni. Po pierwszej jeździe, na którą ubrałem zwykle dresy uświadomiłem sobie, że tak się po prostu nie da na dłuższą metę. Po parunastu kilometrach większość odzieży była, przynajmniej wilgotna, a co za tym idzie, zacząłem odczuwać chłód.
No i oczywiście dupa bolała od siodełka.
Na drugi przejazd wybrałem się już w ciuszkach rowerowych z Decathlonu.
No i w kasku - podstawa.
Gamechanger. Mówię ci.
@banshiou: mirek na górze wspomniał o higienicznej jeździe. To imo bardzo ważna sprawa, sam gdy kilka lat temu zaczynałem jeździć rowerem, wybrałem się na całodniowego tripa w zwykłych bawełnianych gaciach i krótkich spodenkach przy 30 stopniach.
Efekt był taki, że nabawiłem się otarcia + zapalenia mieszków włoskowych - nie polecam, swędziało jak #!$%@? xD

Od tamtej pory tylko ciuchy rowerowe, nawet te najprostsze z Decathlonu dobrze dają radę.