Wpis z mikrobloga

Do mirków którzy brali / biorą inhibitory 5AR w walce z łysieniem: jak wpłynęły one na wasz zarost? Przejrzałem sporo postów na reddicie, ale mało kto wypowiada się tam z pierwszej ręki. Chciałbym wskoczyć na fina, ale najbardziej boję się kombo uboki + przerzedzenie brody, bo łysy z obecnym zarostem jeszcze ujdę, ale bez to nie wiem xD

#lysienie #finasteryd #dutasteryd
  • 7
@CharlieGordon: Ogólnie to siedzę sporo w temacie (głównie na reddicie) i faktycznie mało kto wspomina o działaniu leków a zaroście, jest to spowodowane zapewne tym że owy lek nie ma za bardzo wpływu na zarost. Mieszki włosowe w zaroście nie są wrażliwe na dht, więc obniżanie go nie powinno mieć wpływu na stan brody (sam biorę duta od ponad roku i nic się nie zmieniło z zarostem).
Mieszki włosowe w zaroście nie są wrażliwe na dht


@maxiek: Hm, tu mnie zaskoczyłeś. Jest pod to jakieś źródło? Bo stwierdzenie z jakim ja najczęściej się spotkałem, to że testosteron wpływa na grubość zarostu, a DHT na tempo jego wzrostu (co w sumie byłoby nawet ok układem - mniejszy wydatek na barbera)
@CharlieGordon: źródeł do artykułów naukowych jako tako nie mam, bo sam się sprawą zarostu zbytnio nie interesowałem. Jedyne na co mogę się powołać to, liczne wpisy o tej tematyce na reddicie oraz własne doświadczenie (jestem na ducie rok ponad i nie zauważyłem zmian jeśli chodzi o szybkość wzrostu brody (rośnie szybko ale tak miałem od zawsze) jedyne co to się zagęściła ale to dlatego że mam 20 lat więc jeszcze mi