Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy #steamdeck Chciałem pograć w Tony Hawka którego kupiłem dawno temu na epicu i mam problem z uruchomieniem launchera. Korzystałem z tego poradnika https://youtu.be/HXdZzBqArVk i utknąłem na logowaniu do egs. Najpierw mi wyskoczyło że muszę się zalogować przez przeglądarkę i to mi poszło, ale później po uruchomieniu epica na steamie, muszę ponownie wpisać dane logowania w oknie które jest na filmie w 3:14 i tutaj mam już wprowadzony adres email, ale jak chcę wpisać hasło i wywołuję klawiaturę ekranową, to ta klawiatura jest jakby na pierwszym planie i nie mogę nic wpisać w oknie które jest pod nią, mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi, bo nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć. @norman_rockwell to chyba Twój kanał? W tym filmie używałeś zewnętrznej klawiatury? Czy to jedyna opcja żeby wpisać to hasło? Czy robię coś źle?
  • 20
@Bruno76 kilku ludzi miało ten problem - u nich pomogła dopiero fizyczna klawiatura. Rzuć okiem na moj film o zdalnym sterowaniu Steam Deckiem z poziomu PC (jak posiadasz lapka lub stacjonarke) - korzystam z tego często jak chce coś szybko zmienić co wymaga klawy i myszy.
@Bruno76: zainstaluj heroic launcher ze sklepu z aplikacjami w trybie desktop i tam się zaloguj do epicka. W heroicu dodasz skrót do steam i będziesz miał grę jako non-steam. Jeszcze w heroicu musisz wybrać protona zamiast wine. Możesz jeszcze GOGa dodać tak.
  • 0
@norman_rockwell no i dziwne też jest że jak mam na wierzchu jakiekolwiek okienko z epica, to mogę się po nim poruszać tylko dotykiem, strzałka jest widoczna ale nie reaguje na ruchy touchpada
@andromenda no właśnie zmieniałem na te same, a i tak miałem większy stuttering. Co więcej nie działa limiter klatek że SteamOS, więc coś musi być na rzeczy. Nie jestem jakoś negatywnie nastawiony do Heroica, ale skupiłem sie na manualnej instalacji, bo tak lepiej u mnie działa i proces jest bardziej skomplikowany - dodatkowo pokazuje jak analogicznie instalować podobne programy. Heroic to dwa kilki i gotowe, nie ma co tam tłumaczyć ????