Wpis z mikrobloga

Konfederacja: sam to sobie zapewnie, politycy maja mi nie przeszkadzać


@artur-hemingway: jeśli teraz sobie nie jesteś w stanie tego zapewnić to i nie uda ci się za rządów konfy, bo przy pomysłach konfy zarobki wcale jakoś masowo nie wzrosną, za to dojebią ci masę rzeczy, które będziesz musiał sinansofać sobie sam po dużo wyższych stawkach niż jest to organizowane z pieniędzy państwowych na NFZ. Przykładem niech będzie służba zdrowia. Pokaż mi
@Kryspin013: Ale tu nie ma o służbie zdrowia, pomysł konfy skończyłby się tym co widzimy w USA, mówie tu o tym, że lewa strona uważa, że to państwo ma ci zapewnić dom i samochód a nie ty sam.


@artur-hemingway: nawet z tego screenu to nie wynika. Jak nie wierzysz to zapytaj wprost @PrzeKomentator zamiast bić chocoła. To co ja tu widzę to bekę z hasełek mentzena pod tytułem "dom, dwa
@Kryspin013: Dziękuje za zawołanie do wpisu.

@artur-hemingway ja doskonale rozumiem, że żaden ustrój nie zapewni człowiekowi, domu, samochodu itp.
Tylko dlaczego konfederacja prowadzi kampanie w taki sposób, że ukrywa najważniejszą rzecz: że każdy musi SAM sobie zapracować na swój sukces finansowy, a państwo nie będzie przeszkadzać. Nawet popełniłem wpis, gdzie doceniłem Korwina, który wprost mówił, że on i jego partia nic nie da, ale nie będzie również przeszkadzał.
Natomiast Mentzen w
@artur-hemingway: jak ktoś dzisiaj jest życiowo nieporadny i nie umie sobie dzisiaj zapewnić domu/samochodu/czegokolwiek to po dojściu do władzy Konfederacji nadal nią będzie. Nawet jak "państwo przestanie przeszkadzać".
Tylko dlaczego konfederacja prowadzi kampanie w taki sposób, że ukrywa najważniejszą rzecz: że każdy musi SAM sobie zapracować na swój sukces finansowy, a państwo nie będzie przeszkadzać


@PrzeKomentator: Mentzen nic nie ukrywa po prostu w jego założeniach nie ma tego, że są tacy głupi ludzie którzy tego nie rozumieją.
Ja też myślałem, ze takich nie ma dopóki nie przeczytałem twoich wysrywów na wykopie.

Kampania wyborcza (nie ukrywajmy tego) która już trwa
@artur-hemingway Obecnie w Polsce na rynku nieruchomości panuje wolny rynek i nikt się nie wytrąca w to ile i za ile deweloperzy budują ( no chyba, że dla ciebie zaprzeczeniem wolnego rynku są normy budowlane xD ). To spowodowało napływ sporej ilości kapitału, który spowodował dość spora spekulacje na tym rynku i wzrost cen i może dlatego ludzie chcą, aby rządy coś z tym zrobiły. I każda partia ma jakiś pomysł na
@Marek_Licyniusz_Krassus: Nie wiem jaki ma, ale na pewno nie ma tam żadnego pomysłu pokroju 2% kredytu na mieszkanie przy 18% inflacji, oraz dopłatach do mieszkań, które sztucznie podnoszą ceny mieszkań, #!$%@?ą bańkę i służą tylko temu, żeby jak najwięcej zbijali deweloperzy oraz banki. Byłem blisko kupna mieszkania za gotówkę, bez kredytów, nagle stopy procentowe opuszczono praktycznie do zera i w ciągu jednej chwili mieszkania tak odjechały, że mogłem sobie już pomarzyć
Obecne rządy robią wszystko, żeby obrzydzić oszczędzanie i chcą zmusić obywateli do korzystania z pomocy banku, a jak nie chcą korzystać z pomocy banku to okradnie się ich z oszczędności i sprawi, że napędzą konsumpcje kupując byle co, byle pozbyć się zaoszczędzonych pieniędzy, tyle wystarczy, żebym nie zagłosował za kimś innym niż Konfederacja.
@Leszcz_Bagienny: A jak inaczej by się skończyła prywatyzacja służby zdrowia? Brat przyjaciółki pracuje dla rządu USA, jego syn miał operację na mózgu, rachunek wyniósł 1,1 miliona dolarów, jedyne co go ocaliło przed skończeniem jako bezdomny było to, że rząd opłacił mu i rodzinie najlepsze ubezpieczenie, inaczej syn by nie przeżył, a jakby przeżył, to rodzice skończyliby z milionowym długiem. Do tego prowadzi prywatyzacja służby zdrowia.
Natomiast Mentzen w swoim przekazem skrzętnie ukrywa informacje o tym, że każdy SAM będzie musiał zarobić na swój majątek, natomiast na pierwszym miejscu jest przekaz mówiący o tym, że samo oddanie głosu na konfę spowoduje, że po wyjściu z lokalu wyborczego będzie czekał na Ciebie nowy mercedes z szoferem, który zawiezie Cię pod Twoją nową rezydencję.

Powtórzę, żaden ustrój nie zapew


@PrzeKomentator: Aj #!$%@?. Mentzen wielokrotnie powtarzał, że nic nikomu nie