Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Co sądzicie o #sodastream? Czy to najlepszy #saturator w tym przedziale cenowym, i czy w połączeniu z dzbankiem filtrującym faktycznie może zastąpić butelkowaną wodę gazowaną? Syropy mnie nie interesują.

Planuję kupić model Duo z różowymi cylindrami Quick Connect, które wysyłałbym bezpłatnym kurierem kilka razy do roku do napełnienia. Czy to dałoby mi gwarancję lub wysokie szanse, że cylindry będą wolne od zabrudzeń? Czy powinienem dokupić jakiś adapter/filtr, a jeśli tak, to czy łatwo i nieinwazyjnie go można zamontować? Pozwalam sobie zawołać @shalion @Rad-X @Qbica i @WojTech80 z racji wcześniejszej dyskusji: https://wykop.pl/wpis/69270133/sodastream-czy-uzywacie-filtrow-jak-macie-butle-po

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

#pytanie #woda #wodamineralna #wodagazowana #agd



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

mirko_anonim - #biedanonim
Co sądzicie o #sodastream? Czy to najlepszy #saturator w t...

źródło: 88a515324fd180aeded46d3262f6

Pobierz
  • 9
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Qbica Dzięki! A jak to jest z czystością tych różowych cylindrów Quick Connect? Czy jeżeli będę odsyłać kurierem do napełenienia przez producenta, to mam gwarancję czystości, czy muszę pomyśleć o filtrach i adapterach - a jeśli tak, to jakich?


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
·
Musisz sobie przeliczyć. Ile zużywać będziesz i np. W okolicy nikt nie nabija za rozsądne pieniądze. Albo kupić butle ( według mojej wiedzy jako producenta adaptera) najlepsza jest 10kg butla i adapter. Wtedy po roku do dwóch masz zwrot inwestycji. Ale jak wspomniałem, musisz sam sobie policzyć
@mirko_anonim: One wszystkie działają tak samo, a soda stream jest najpopularniejsza więc najłatwiej o punkt który napełnia. mnie się nie chce bawić w kurierów. Mam punkt napełniania na osiedlu.

Nie wiem o co chodzi z "czystością cylindrów". Szczerze mówiąc olewam ten aspekt. Nie wiem też, czy mi się kiedyś ten zakup zwróci. Kluczowe jest dla mnie, że odkąd nie kupuję wody gazowanej, to nie musze jeździć na zakupy samochodem, bo resztę
@mirko_anonim możesz tez wysłać na sodastream.pl. Tam tez wymienisz. Natomiast co do czystości to jak sama nazwa mówi ze to od nich. Oni maja procedury na napełniania ponownie butli. Natomiast co do innych pośredników to już nie wiem. Ja napełniam sobie sam, mam zaprojektowany i wykonany filtr z kilkoma wkładami aby wyłapywał olej ( bo jest ) i wszystko to co jest większe od 0.6 mikrona. Do tego swoją byle aluminiowa i
@mirko_anonim: Producent deklaruje, że wszystkie naboje są przed ponownym napełnieniem zdezynfekowane i schłodzone, żeby weszło więcej gazu. Według mnie masz 100% pewnośc, że wszystko będzie czyste i napełnione, jak należy! A SodaStream współpracuje z Konesso. Kupisz u nich przecież oryginalne cylindry. Jak wejdziesz na strone SodaStream na zakładkę wymiana online, to zostaniesz przekierowany właśnie do sklepu Konesso. Zamawiałem u nich kilka razy, szybka wysyłka i darmowa dostawa. Pobierają tylko 70 zł/szt