Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców tematu prawa(zapewne łowieckiego) Czy posiadanie( oczywiście tylko i wyłącznie posiadanie nie używanie) takiej pułapki jak na zdjęciu tzw. conibear jest w Polsce zabronione? Chodzi mi jedynie o wartość dekoracyjną, więc pułapka taka może być niesprawna. Chcę coś takiego kupić, tylko nie wiem czy nie będzie z tym w razie czego jakiś problemów. Kupiłem już kiedyś stary, niesprawny potrzask(tzw. żelazo) też dla dekoracji i nie było żadnych problemów.
#pytanie #prawo #lowiectwo #myslistwo
Ojciec_Pijo - Pytanie do znawców tematu prawa(zapewne łowieckiego) Czy posiadanie( oc...

źródło: OV_160_BodyGrip_1000px

Pobierz
  • 9
@klangor: Właśnie szukam jakiejś podstawy prawnej, w której będzie jasno określone posiadanie takiego sprzętu. Nie zamierzam tego używać, mogę nawet jakoś pozbawić taką pułapkę sprawności działania. Chodzi mi jedynie o dekorację.
@klangor: tak zamierzam zrobić, ale najpierw muszę taką pułapkę kupić. Jedyne czego się obawiam, to że paczkę zatrzymają mi przy jakiejś kontroli. Zamierzałem zamówić ją w sklepie internetowym z Finlandii. Jeżeli samo posiadanie tego jest legalne to nie ma obaw, ale jeśli nasze durne prawo nie pozwala nawet powiesić tego na ścianie to nie chciałbym przez taką głupotę mieć nieprzyjemności.
@Ojciec_Pijo: Prawo Łowieckie, Rozdział 10, art. 52. punkt 1:
"Kto:
1) gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje lub wprowadza do obrotu narzędzia i urządzenia przeznaczone do kłusownictwa... - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

@klangor Nie znasz prawa to nie doradzaj innym, bo przez Ciebie chłopak problemy by miał.