Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Chciałbym kupić mieszkanie w tym roku. Czy moglibyście podzielić się ze mną rzeczami, które wolelibyście wiedzieć przed zakupem oraz takimi, które okazały się turbo znaczące? Jakie tricki, ważne rzeczy do załatwienia/ sprawdzenia.

Oraz jakiś dobry sposób na szukanie ogłoszeń od oryginalnych sprzedających by nie musieć użerać się z pośrednikami?
  • 14
@Kayleigh: na wtórnym?

Czy moglibyście podzielić się ze mną rzeczami, które wolelibyście wiedzieć przed zakupem oraz takimi, które okazały się turbo znaczące?


Ja bym chciała wiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań, że oferta ogólnie jest denna. Można by się spokojnie zastanowić, czy lepiej wziąć pierwsze lepsze, czy szukać 2 lata, żeby znaleźć spełniające więcej kryteriów, ale wciąż nieidealne, za to o 2 lata droższe.

Z perspektywy czasu poszłabym do pośrednika i zapłaciła za
  • 0
@herbatananoc: Tak, myśle o wtórnym. Pierwotny też biorę pod uwagę bo mam inne mieszkanie, w którym sobie mogę mieszać, ale jest już małe w starym bloku i mnie #!$%@?. Problem z pierwotnym mam tylko taki, że wszystkie fajne mieszkania z dobrym balkonem albo widokiem są posprzedawane
#warszawa here


@Kayleigh: tu też :) no to na wtórnym raczej zapomnij o dobrym widoku z okna, chyba że kupisz

małe w starym bloku

ale takie już masz. Mnie się z widokiem udało, ale szukałam ponad rok i nie wiem, czy było warto. Pośrednika pewnie i tak nie unikniesz, więc zamiast płacić komuś, kto reprezentuje sprzedającego, lepiej zapłacić komuś, kto będzie reprezentował Ciebie.
- Jeżeli w stanie deweloperskim to warto przy zakupie brać pod uwagę koszt wykończenia, bo w ostatnich latach również one poszły odczuwalnie w górę. Jak z wtórnego to koszt remontu, bo to też nie są tanie rzeczy. Co innego jak wystarczy pomalować ściany, a co innego jak robić łazienkę na nowo.

- Jak przeglądasz oferty i znasz w miarę osiedle to po widoku z okien, a nawet układzie pomieszczeń jesteś w stanie
@Kayleigh: Jak znasz adres to jest kilka portali, które za opłatą pokażą numer księgi wieczystej, jak masz do niej dostęp to tam też jest imię i nazwisko właściciela. Jedyne widzę, że ceny poszły w górę, jak szukałem w 2014 w ten sposób, to chcieli 5zł za odkrycie wpisu, teraz widzę, że chcą dużo więcej, więc też nie podpowiem, gdzie najlepiej :(
@Kayleigh: bajki o ofertach spod lady za dodatkowy $$$ schowaj pod ladę. To samo szukając właścicieli z księgi po fejsach XD Jeżeli ktoś sprzedaje bezpośrednio to sam się ogłosi, większość, szczególnie starszych osób boi się bezpośredniego handlu i nic nam do tego. Ogłoszenie możesz napisać i rozwiesić, ale zauważyłem że jak ktoś chce zrobić szybki deal to idzie do lombardu a nie wystawia na olx. Z mieszkaniami to samo, idą do
@Kayleigh:
Z tego co chciałbym wiedzieć wcześniej:
1.Sprawdzić jakoś jaka jest słyszalność w budynku. obecnie niestety jestem skazany na słuchanie odgłosów sąsiadów, mimo nowego budownictwa.
2.Korzystać z tych stron co robią wycenę nieruchomości po wypełnieniu formularza. Miałbym większe odniesienie, ile dana nieruchomość jest warta przy negocjacjach. + z tych innych stronek co pozwalają sprawdzić księgi wieczyste po numerach działki, aby sobie wybadać okolice. Niestety nie ma do tego chyba bezpłatnej opcji.